Lokalizacja, okolica, metraż, dostęp do sklepów, bliskość komunikacji oraz różnych instytucji, ilość zieleni, placów zabaw, bliskość lasu, możliwość korzystania z atrakcji i ciekawego spędzania wolnego czasu, obiekt dostosowany pod osoby z niepełnosprawnościami czy też atrakcyjna cena. Co brane jest pod uwagę przy szukaniu idealnego osiedla? Jakie cechy powinno spełniać mieszkanie i jego otoczenie, aby żyło się w nim komfortowo i bezpiecznie? Co tak naprawdę jest najważniejsze? 

Data dodania: 2023-01-03

Wyświetleń: 260

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

5 punktów, które musi spełnić osiedle, aby było idealnym dla Ciebie

Poznaj nasz ranking i przy wyborze swojego mieszkania zwróć uwagę na kilka cennych wskazówek!

Idealne osiedle – na co warto zwrócić uwagę?

Tak naprawdę wybór idealnego osiedla oraz mieszkania to sprawa indywidualna – każdy z nas przyjmuje inne kryteria oceny, a także ważne są dla niego inne aspekty. Odmienne priorytety mają bowiem rodziny z dziećmi, odmienne single, a jeszcze inne emeryci. Warto więc odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań, tak aby móc określić, co tak naprawdę jest dla nas kluczowe.

Bez wątpienia ważną kwestią jest lokalizacja i w tym przypadku znajdą się zarówno miłośnicy tętniącego życiem centrum miasta, jak również spokojniejszych obrzeży czy przedmieścia. Jednak ważne jest, aby przy wyborze osiedla oddalonego od centrum zwrócić uwagę na możliwość szybkiego, bezproblemowego i najlepiej bezpośredniego dojazdu. Warto więc rozeznać się w kwestii komunikacji, a także połączeń drogowych.

Kolejnym punktem, który bez wątpienia powinno spełnić idealne osiedle, jest jego dobry plan oraz bliskość terenów zielonych. Zagospodarowanie terenu wokół budynku, a także bogata w tereny zielone tereny okolica to bez wątpienia miejsce, które będzie zachęcało do aktywnego spędzania wolnego czasu. Często dla mieszkańców osiedla ważnym aspektem jest także bliskość obiektów usługowo-handlowych. Sklepy, banki, apteka, żłobek, przedszkole czy też szkoła – wiele osób oczekuje, że w pobliżu ich idealnego osiedla będą znajdować się tego typu punkty.

Osoby z niepełnosprawnościami czy też rodziny z dziećmi oczekiwać będą od idealnego osiedla odpowiednich udogodnień, które ułatwią funkcjonowanie, a także wygodne użytkowanie z mieszkania i jego otoczenia.

Idealne osiedle – czy ważna jest cena oraz rodzaj najmu?

Ważnym aspektem idealnego osiedla jest zarówno cena wynajmu, jak i rodzaj umowy. Chcąc zyskać komfort finansowy, cena najmu nie może przekraczać możliwości finansowych najemców. Powinna być ona także adekwatna do innych czynników – lokalizacji, metrażu, urządzenia, wyposażenia czy też innych udogodnień.

Wiele osób pragnie również, aby najem mieszkania wiązał się z uczuciem bezpieczeństwa i stabilności. Oczekują oni więc długoletniej umowy w formie pisemnej, która pozwoli zyskać komfort psychiczny, a także reguluje różne kwestie związane z najmem oraz opłatami.

Poszukujesz mieszkania w dogodnej lokalizacji o różnym metrażu oraz funkcjonalnie rozplanowanym rozkładzie, umowa na 24-miesiące, roczna waloryzacja cen, a także możliwość uzyskania dopłaty do czynszu? Koniecznie odwiedź https://katowice.mdr.pl/ i znajdź idealne osiedle dla siebie!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena