Komputery, smartfony, tablety, a nawet pewien typ energooszczędnego oświetlenia – większość z nas nawet nie podejrzewa, że te obecne z codziennym życiu urządzenia są źródłem niebieskiego promieniowania, które bardzo niekorzystnie wpływa na nasze oczy. Jeśli zaczynają one piec, szczypać i łzawić to jest to sygnał alarmowy, że wzrok bezwzględnie potrzebuje ochrony i leczenia. 

Data dodania: 2022-07-15

Wyświetleń: 380

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Okulary do komputera – w trosce o zdrowie i dobre samopoczucie

Tymczasem o zdrowie oczu i dobre samopoczucie zdecydowanie warto zadbać wcześniej, zanim pojawią się pierwsze objawy dyskomfortu czy poważniejsze dolegliwości. Najprostszym sposobem będzie zaopatrzenie się w okulary do komputera – ważny element profilaktyki zdrowotnej.

Okulary do komputera, które skutecznie chronią wzrok

Większość z nas przed ekranami monitorów spędza znaczną część dnia. Odczytujemy wiadomości, przeglądamy ciekawostki ze świata i dość aktywnie korzystamy z portali społecznościowych. Aktualnie pojawia się coraz więcej miejsc pracy biurowej, której podstawowym narzędziem są komputery, a jeszcze gwałtowniej zwiększa się ilość stanowisk zdalnych oraz platform obsługiwanych on-line. Można by rzec, że w obecnym świecie, by zachować zdrowe oczy przez długi okres życia, należałoby posiadać okulary do komputera oraz traktować je jako podstawowe wyposażenie, również w przypadku najmłodszych. Zakładając je na czas spędzany przed monitorem, można zadbać o kondycję swojego wzroku w podobny sposób, jak chronimy go przyciemnionymi okularami przed słońcem. Niestety wiele osób nie ma pojęcia, jak szkodliwe jest emitowane przez ekrany światło niebieskie w nadmiernych ilościach. Powoduje ono silne, permanentne zakłócanie procesów metabolicznych zachodzących w siatkówce, co w krótkim czasie prowadzi do poważnych dolegliwości całego ciała.

Korekcyjne okulary do komputera oraz tzw. zerówki

Każda osoba na co dzień korzystająca z okularów korekcyjnych, która spędza sporo czasu przed ekranem, bezwzględnie powinna zaopatrzyć się w dobrej jakości soczewki okularowe wyposażone w filtr typu Stop Blue Light – z blokadą światła niebieskiego. Zapobiegnie to męczeniu się oczu, pogorszeniu samopoczucia i szybkiemu pogłębianiu się wady wzroku. Choć pierwsze zmiany chorobowe związane ze stałą ekspozycją na duże ilości światła niebieskiego mogą być początkowo słabo widoczne, w dłuższej perspektywie czasowej możliwe są: pojawienie się stanów zapalnych, osłabienie wzroku, rozdrażnienie, kłopoty ze snem i spadek kondycji, a nawet trwałe zwyrodnienie plamki żółtej. Osoby, które nie potrzebują korekcji, mogą korzystać z okularów wyposażonych w szkła zwane zerówkami – o mocy 0 dioptrii. Tego typu okulary do komputera będą posiadały funkcje ochronne, blokujące niekorzystne promieniowanie generowane przez urządzenia elektroniczne, ale również – w przypadku okularów z antyrefleksem poprawiające komfort widzenia i wyostrzające kontrast.

Okulary z antyrefleksem do komputera i na co dzień

Większość szkieł z filtrem światła niebieskiego jest wyposażona również w powłokę antyrefleksyjną, której zadaniem jest niwelowanie odbić światła od powierzchni soczewki. Dzięki temu do oka trafia więcej światła, obraz jest jaśniejszy, bardziej barwny, wyraźny i ostry, a oczy nie męczą się tak mocno, jak w przypadku patrzenia na ekran przez zwykłe okulary korekcyjne. Tego typu okulary do komputera doskonale sprawdzą się również na co dzień, a szczególnie podczas jazdy samochodem o zmierzchu oraz w nocy. Ponieważ powłoka antyrefleksyjna likwiduje bliki i odblaski, okulary wydają się być pozbawione szkieł, stając się całkowicie przezroczyste. Poprawia się nie tylko obraz widziany przez osobę noszącą okulary, ale również jej oczy stają się lepiej widoczne dla rozmówcy. Ułatwia to kontakt i powoduje, że człowiek w tego typu okularach wygląda po prostu dużo lepiej. Z tego powodu okulary z antyrefleksem są tak często wybierane przez osoby, które lubią dobrze wyglądać oraz miłośniczki pięknego, podkreślającego oczy makijażu.

Okulary korekcyjne damskie i męskie do komputera

Obecnie w sprzedaży znajdziemy mnóstwo oprawek damskich,  męskich i dla młodzieży dostępne są modne i wyjątkowe modele oraz klasyczne, stylowe wzory dla kobiet i mężczyzn. Okulary takie jak Solano, Anne Marii, Optimax, Centrostyle, Marc Jacobs, Carrera, Humphrey's, Jens Hagen, Liw Lewant i wiele innych zaprojektowano z uwzględnieniem najnowszych wzorniczych trendów i technologii. Wystarczy wybrać takie, które odpowiadają nam funkcjonalnie oraz stylistycznie, a po dobraniu odpowiednich szkieł do pracy przed ekranem, cieszyć się nie tylko zdrowymi oczami i lepszym samopoczuciem, ale również doskonałym, przyciągającym uwagę wyglądem. Dzięki dobrze dobranym i dopasowanym okularom można uzyskać wypoczęte, pełne błysku spojrzenie, a także profesjonalny, elegancki i stylowy wygląd, szczególnie istotny w biurze, szkole i podczas ważnych spotkań.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena