Decydując się na posiadanie własnej firmy, wcale nie trzeba rejestrować działalności gospodarczej na terenie Polski. Coraz więcej przedsiębiorców wybiera inne państwa, które wyróżniają się atrakcyjnym systemem podatkowym. Zalicza się do nich między innymi Łotwa. Okazuje się, że jest ona wybierana naprawdę często. Forma prowadzenia działalności, na którą na Łotwie decydują się Polacy to zazwyczaj spółka. 

Data dodania: 2022-07-11

Wyświetleń: 247

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Spółka na Łotwie – jak ją założyć?

Wielu tych, którzy dopiero rozważają takie rozwiązanie zastanawia się jak założyć firmę w tym kraju. Odpowiedź jest bardzo prosta: wystarczy powierzyć to zadanie specjalistom.

Dlaczego spółka na Łotwie to dobry wybór?

Decydując się na założenie spółki na Łotwie, warto pamiętać przede wszystkim o tym, że jest to kraj oferujący jedne z najniższych podatków na terenie całej Unii Europejskiej. To właśnie to przyciąga przedsiębiorców z całego świata. Na Łotwie obowiązują następujące stawki podatkowe:

  • podatek VAT 21%;
  • podatek od osób fizycznych 24%;
  • podatek CIT 15%.

Formą działalności podatkowej, która opłaca się najbardziej, a więc jest wybierana najczęściej jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Jest to efekt bardzo przyjaznego podatku CIT, który – jak widać z powyższego zestawienia – nie jest wygórowany. Ci, którzy chcą przeczytać na ten temat więcej mogą wejść na stronę https://www.thompsonstein.com/spolka-za-granica/spolka-na-lotwie/.

Co zrobić, aby założyć spółkę na Łotwie?

Jest to pytanie, które pada z ust większości przedsiębiorców decydujących się na założenie spółki na Łotwie. Polacy obawiają się formalności, są przekonani, że nie dadzą rady przez nie przebrnąć. Tymczasem rozwiązanie jest bardzo proste: usługi firmy zajmującej się zakładaniem firm w imieniu swoich klientów. Wystarczy podpisać umowę i pełnomocnictwo, a następnie czekać aż wszystkie formalności zostaną dopełnione. Po założeniu firmy klient otrzymuje komplet dokumentów i może cieszyć się działalności w kraju, który dla o osoby zakładające firmę. Wszystko odbywa się bez zbędnego stresu i przebiega naprawdę sprawnie.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena