Wrocław to jedno z najpiękniejszych polskich miast, które każdego roku odwiedza kilka milionów turystów krajowych i zagranicznych. Zachwycające zabytki i atrakcje turystyczne, wydarzenia kulturalne oraz klimatyczne restauracje czy kawiarenki sprawiają, że nie można się tutaj nudzić. Jeśli jednak w stolicy Dolnego Śląska zamierzasz spędzić tylko weekend, możesz zastanawiać się, co zobaczyć w tak krótkim czasie. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę najważniejszych atrakcji!

Data dodania: 2022-05-31

Wyświetleń: 673

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Weekend we Wrocławiu – co warto zobaczyć?

Baza noclegowa we Wrocławiu – skąd rozpocząć zwiedzanie?

Wrocław to miasto o doskonale rozbudowanej bazie noclegowej, więc turyści mają w czym wybierać. Do wyboru przyjezdnych osób oddano tutaj nie tylko liczne hotele, ale również hostele, kwatery oraz pokoje. Gdzie więc najlepiej się zatrzymać? Podczas wyboru najlepszego miejsca, warto kierować się nie tylko ceną i standardem, ale również lokalizacją.

Jeśli wybierasz się do miasta jedynie na weekend, najlepszym rozwiązaniem będzie hotel Wrocław. Dzięki temu do wszystkich najważniejszych atrakcji i zabytków dotrzesz w kilka minut na pieszo. To znaczna oszczędność czasu, która pozwoli uniknąć zajmujących wiele czasu dojazdów, które mogą odbierać sporo uroku zwiedzaniu miasta.

Atrakcje turystyczne we Wrocławiu, które warto zobaczyć

Choć dwa dni to zdecydowanie zbyt mało, żeby zobaczyć wszystkie najciekawsze wrocławskie atrakcje, przygotowaliśmy zestawienie tych najważniejszych i najpiękniejszych, które z pewnością warto odwiedzić w ramach krótkiego pobytu.

Rynek we Wrocławiu

Rynek we Wrocławiu to jedna z największych i najpiękniejszych starówek w Europie. Ma on aż 213 metrów długości oraz 178 metrów szerokości. Cechą charakterystyczną starówki we Wrocławiu jest zachwycająca architektura, urocze kamienice oraz klimatyczne restauracje zlokalizowane na całym jej terenie.

Jedną z najważniejszych atrakcji Rynku jest Ratusz, który jest najstarszą, a zarazem największą budowlą tego typu w Polsce. Późnogotycki gmach powstawał etapami od końcówki XIII wieku aż do XVI wieku. Spacerując po rynkowych uliczkach, warto też zwrócić uwagę na słynne figurki Wrocławskich Krasnali. W całym Wrocławiu jest ich już około 400, a ich ciekawe formy budzą szczególną sympatię wśród dzieci.

Plac Solny

To przestrzeń, która pełniła funkcję rynku pomocniczego Starego Miasta we Wrocławiu. Miejsce to wyróżnia duża przestrzeń, która dziś została oddana do użytku licznym kwiaciarniom. Z czasem stały się one uroczą atrakcją turystyczną, która cieszy oko, a jednocześnie pozwala zakupić zachwycające, sezonowe rośliny. W podziemiach Placu Solnego znajduje się dawny schron przeciwatomowy, w którym została zaaranżowana Galeria Sztuki Filmowej – Movie Gate.

Mostek Pokutnic (Mostek Czarownic) i Katedra św. Marii Magdaleny

Szczególną atrakcją turystyczną jest Mostek Pokutnic, nazywany też Mostkiem Czarownic. W praktyce jest to urokliwa kładka zlokalizowana na wysokości 45 metrów, która łączy dwie wieże Katedry św. Marii Magdaleny. Na kładkę można dostać się krętymi schodami, których pokonanie wynagrodzą nam zapierające dech w piersiach widoki panoramy miasta. Będąc w tym miejscu, warto zwiedzić też gmach samej katedry, który uznawany jest za jeden z piękniejszych wrocławskich kościołów.

Ostrów Tumski

To najstarsza część Wrocławia, której historia sięga X wieku. To właśnie tutaj Piastowie Ślący zbudowali gród przy ujściu Oławy i Odry. W XIV wieku wyspa stała się własnością kościoła i powstały tutaj cenne zabytki sakralne. Spośród nich warto odwiedzić przede wszystkim gotycką Archikatedrę św. Jana Chrzciciela, gdzie znajdują się największe organy w Polsce.

Dla turystów udostępniona jest także wieża katedralna, skąd rozciągają się piękne widoki na panoramę miasta. Innymi godnymi uwagi budynkami sakralnymi są: najstarszy we Wrocławiu kościół św. Idziego oraz gotycka Kolegiata Świętego Krzyża i św. Bartłomieja. W okolicy znajduje się ciekawe Muzeum Archidiecezjalne.

Mimo że Ostrów Tumski nie jest już wyspą, prowadzą do niego liczne mosty, wśród których największą popularnością cieszy się Most Tumski, nazywany mostkiem zakochanych. Przez długi czas jego znakiem rozpoznawczym były setki kłódek z wyznaniami miłości zakochanych par – w czasie remontu zostały one jednak zdjęte.

Ogród Botaniczny we Wrocławiu

Jednym z najlepszych sposobów na zakończenie zwiedzania Ostrowa Tumskiego jest wejście do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, które zlokalizowane jest w sąsiedztwie katedry. To miejsce, w którym można odpocząć od miejskiego zgiełku, pospacerować oraz podziwiać setki gatunków roślin, oczka wodne oraz wyjątkowe szklarnie.

Rejsy po Odrze

Rejs po Odrze to doskonałe zwieńczenie weekendowego zwiedzania Wrocławia, które pozwala odpocząć i spojrzeć na obejrzane atrakcje z poziomu wody. Kurs statkiem po Odrze ma wiele uroku zarówno podczas słonecznej pogody, jak i wieczorem, kiedy miasto rozbłyśnie tysiącami świateł.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena