Wiele par decyduje się na ślub wiosną lub latem, kiedy na dworze jest ciepło. Jednak zima także może być pod tym względem bardzo atrakcyjna. Poza tym daje wiele możliwości, jeśli chodzi o nasz strój. Jaki garnitur ślubny możemy wziąć pod uwagę?

Data dodania: 2022-01-10

Wyświetleń: 491

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Ślub zimą? Jaki garnitur wybrać, by sprawdził się na zimowym przyjęciu?

Podczas ślubu większość uwagi koncentruje na sobie Panna Młoda w swojej olśniewającej sukni. Nie znaczy to, że wolno nam bagatelizować strój Pana Młodego. Musimy starannie dobrać wszystkie elementy naszej garderoby, byśmy szykiem i elegancją wyróżnili się na tle gości – w końcu to nasz dzień.

Garnitur — wygoda i elegancja

Wesele to wydarzenie, podczas którego wszyscy mają wyglądać elegancko, co w przypadku mężczyzn sprowadza się do skomponowania stylizacji z garniturem. Gdybyśmy byli zaproszeni jako goście, to nasz garnitur męski możemy uzupełnić kolorowymi dodatkami i mamy nieco swobody. Natomiast w przypadku kiedy jest to nasze wesele, musimy się postarać, by garnitur był znacznie bardziej elegancki niż ten, który nosimy do pracy lub na mniej formalne wydarzenia. Poza tym, że garnitur ślubny ma być bardzo elegancki, zimą musimy zwrócić uwagę na to, by był z grubszej tkaniny, na przykład 230 g/mkw albo więcej. Dzięki temu będzie nam ciepło, nawet jeśli za oknem będzie bardzo zimno. Ciekawą propozycją jest uzupełnienie ślubnej stylizacji o przyjemną w dotyku i ciepłą wełnianą flanelę. Podczas wyboru garnituru musimy zwracać uwagę na naszą sylwetkę, by dobrać odpowiedni fason podkreślający nasze atuty.

Stylizacja z zimowym garniturem

Zimą nosimy ciemniejsze ubrania niż latem, dotyczy to m.in. garniturów. Jednym z uniwersalnych, a zarazem eleganckich kolorów jest granat. Inną dobrą propozycją będzie garnitur w kolorze ciemnoszarym. Do garnituru dopasujmy dobrej jakości białą bawełnianą koszulę, krawat bądź muchę. Pamiętajmy przy tym, że garnitur i jego dodatki powinny współgrać z kolorami, po jakie sięgnie Panna Młoda, a jeśli jest taka możliwość, to niech nawiązują do kolorów przewodnich całego wesela.

Zastanówmy się też nad założeniem kamizelki ze wspomnianej flaneli. Fantastyczny efekt uzyskamy, kiedy nasza kamizelka będzie w kolorze kontrastującym do garnituru, może być gładka lub w kratkę. Przy jednorzędowej marynarce ładnie wygląda dwurzędowa kamizelka. Są Panowie, którzy szykując stylizację na zimowy ślub, decydują się nie tylko na flanelową kamizelkę, ale i cały garnitur. Może świetnie współgrać z zimową aurą.

Pamiętamy o akcesoriach

Zimą do naszej stylizacji musimy dodać odzienie wierzchnie. W tym przypadku w grę wchodzi tylko elegancki płaszcz. Klasycznym wyborem będzie płaszcz w kolorze czarnym. Warty uwagi jest także model w kolorze camel. Będzie idealny do garnituru granatowego. A fason? Przede wszystkim nieśmiertelna dyplomatka, a jeśli takowej nie mamy, to włożyć możemy krótszy płaszcz samochodowy. Płaszcz ma być zapinany na guziki, a nie na zamek. Do tego dodajemy skórzane rękawiczki, szalik czarny bądź granatowy. Zrezygnujmy z wyraźnych wzorów, bez nich szalik będzie elegantszy.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena