Standardowe bawełniane poszewki zostały stworzone żeby chronić poduszkę, natomiast poszewka jedwabna ma przede wszystkim chronić skórę i włosy. Z niniejszego artykułu dowiesz się, jakie są najpopularniejsze rozmiary poszewek jedwabnych i który rozmiar poszewki jedwabnej należy wybrać dla siebie.

Data dodania: 2021-12-29

Wyświetleń: 447

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Rozmiary poszewek jedwabnych

Podobnie jak ubrania, poszewki występują w wielu różnych wariantach kolorystycznych. Różnią się materiałem, sposobem wykonania, jak również - rzecz jasna - rozmiarem. Wszyscy znamy standardowe rozmiary poszewek jedwabnych, gdyż odpowiadają one de facto standardowym rozmiarom poduszek dostępnych na rynku. Natomiast jeśli chodzi o wybór materiału, to już zdecydowanie "wyższa szkoła jazdy" (o tym w kolejnych artykułach). Tymczasem zacznijmy od podstaw i skupmy się na popularnych rozmiarach poszewek jedwabnych. 

Poszewka jedwabna 70x80cm

Jeden z najpopularniejszych rozmiarów poszewki jedwabnej w standardowych kompletach pościeli. W szczególności używane przez dorosłych i młodzież lubiących spać na boku lub na plecach. Jeśli dodatkowo posiada się duże łóżko i jest się średniej bądź większej masy ciała, poduszka i poszewka jedwabna o tym wymiarze będzie idealnym wyborem.

Poszewka jedwabna 50x60cm

Rozmiar poszewki spopularyzowany przez sieć sklepów Ikea, mniej standardowy i zdecydowanie rzadziej spotykany w polskich domach. Znalazł on jednak rzesze zwolenników zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży głównie dzięki zapewnieniu komfortu spania niezależnie od pozycji oraz rozmiaru łóżka. Niektórzy już na zawsze pożegnali się z jej większą "siostrą" - jedwabna poszewka 70x80cm i nie zamierzają już nigdy do niej wracać. 

Poszewka jedwabna 40x40cm

Idealny wybór dla tych, którzy kochają płaskie poduszki typu "jasiek". To także idealny wybór dla tych, którzy najlepiej wysypiają się w pozycji na brzuchu. Ta mała, płaska, z pozoru zwyczajna poduszka, ubrana dodatkowo w jedwabna poszewkę, uchroni nie tylko przed porannym bólem kręgów szyjnych, ale również zadba o skórę i włosy. Jest ona również idealnym uzupełnieniem standardowej poduszki 70x80cm, jako element dekoracyjny sypialni.

Rozmiary jedwabnych poszewek - podsumowanie

To tylko 3 najpopularniejsze wymiary poszewek jedwabnych. Jest ich jednak dużo więcej. Powodem, za którym stoi fakt, że poduszki i ich nieodłączna towarzyszka, czyli poszewka, występują w tak wielu wariantach, jest oczywiście chęć jak najlepszego dostosowania ich do osobistych preferencji klientów, rozmiaru łóżka, pozycji w których śpią, itd.

Niektórzy z nas nie wyobrażają sobie snu bez dużej puszystej poduszki ubranej w jedwabną poszewkę w rozmiarze 70x80cm, podczas gdy inni wolą małą poduszeczkę typu "jasiek" - 40x40cm. Niewłaściwy rozmiar poszewki nie istnieje tak długo, jak ich użytkownicy sami czują się w swoim łóżku wygodnie, a wybrana poszewka jedwabna jest właśnie tą, która najbardziej podoba się, a podczas snu zapewnia wyczekiwany relaks.

Licencja: Creative Commons
1 Ocena