User Experience to termin, który używany jest dla określenia wrażeń, jakich Internauta doświadcza w związku z korzystaniem ze sklepu internetowego. Przekładają się one istotnie na to, czy zdecyduje się pozostać na stronie, a także zrobić jakieś zakupy. Dlatego tak ważne jest, aby nie oszczędzać na UX i zatroszczyć się o pozytywne wrażenia użytkownika.

Data dodania: 2021-12-03

Wyświetleń: 448

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak zadbać o pozytywne wrażenia użytkownika strony internetowej?

Jaka jest strona zgodna z założeniami User Experience?

Decydując się na założenie własnego sklepu internetowego bądź prowadzenie jakiejkolwiek innej strony, warto pamiętać, że witryna, która zgodna jest z założeniami UX jest przede wszystkim czytelna. Bardzo ważne jest, aby była przejrzysta i uporządkowana. Za stronę przyjazną zostanie uznana taka, która jest użyteczna, a jej obsługa nie nastręcza żadnych problemów. Powinna działać szybko, nie zawierać błędów, a jednocześnie przyciągać swoim atrakcyjnym i nowoczesnym wyglądem. Z uwagi na to, że obecnie coraz więcej osób przegląda strony internetowe, korzystając z urządzeń mobilnych, powinna być dostępna na każdym urządzeniu, a nie tylko na komputerze. Warto pamiętać, że cechy te uzupełniają się wzajemnie. Strona nie może być funkcjonalna, jeśli nie będzie uporządkowana i odwrotnie.

Co zrobić, aby strona była zgodna z User Experience?

Warto zadbać o to, aby jej wykonaniem zajął się prawdziwy specjalista, który dysponuje odpowiednią wiedzą i umiejętnościami z zakresu UX. Jest to gwarantem tego, że strona zostanie wykonana rzetelnie, a jednocześnie będzie idealnie wpisywała się w założenia UX. Dzięki temu można być pewnym, że będzie ona atrakcyjna dla Internautów, a tym samym będą oni chcieli z niej korzystać.

Co zrobić, aby strona była czytelna i uporządkowana?

Dobre, przyjazne strony internetowe to te, które są czytelne i sprawiają wrażenie uporządkowanych. Nawet najmniejszy chaos nie wchodzi w grę. Projektując stronę, należy zatroszczyć się o to, aby użytkownik już po pierwszym na nią spojrzeniu wiedział, gdzie co może znaleźć. Menu znajdujące się na stronie musi być intuicyjne. Doskonale sprawdzają się komunikaty Call to Action, które umieszcza się na przyciskach. Można je stosować także w opisach. Zachęcają one do działania i jasno wskazują, co z danym elementem witryny można zrobić. Przydają się rozmaite zakładki.

Jaka strona będzie uznana za intuicyjną i łatwą w obsłudze?

Przyjazne są te strony internetowe, w przypadku których nawigacja jest intuicyjna i skuteczna. Bardzo ważna jest struktura witryny, która musi dawać jasno do zrozumienia, co gdzie się znajduje. Użytkownik musi wiedzieć jak poruszać się po stronie, aby trafić w te miejsca, które go interesują. Koniecznie trzeba zatroszczyć się o to, aby na poszczególnych częściach strony znajdowały się dobre tytuły i nagłówki. Przydatne są opisy, które sprawiają, że uczucie zagubienia się znika.

User Experience istotnie wpływa na to, jak strona odbierana jest przez Internautów. Jeśli chcemy osiągnąć sukces, zależy nam, aby witryna była oceniana pozytywnie, należy koniecznie pamiętać o wszystkich założeniach UX.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena