Protetyka i implantologia to bardzo specyficzne działy stomatologii. Prawidłowo wykonane implanty, licówki i mosty nie tylko pozytywnie wpływają na komfort pacjenta, ale mają też znaczenie estetyczne. Ich przygotowanie nie jest łatwe, dlatego warto dobrze wybrać gabinet, w którym zostaną wstawione.

Data dodania: 2021-12-01

Wyświetleń: 379

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Gdzie wykonać implanty, licówki oraz mosty porcelanowe w Warszawie?

Dlaczego implantologia jest taka skomplikowana?

Stomatologia nie jest prosta nawet jeśli chodzi o zabiegi higienizacyjne, jednak dopiero przy wstawianiu implantów można się przekonać, jak bardzo zindywidualizowane mogą być pewne procedury. Nie tylko dostępnych jest kilka typów implantów o odmiennych zastosowaniach, ale całą procedurę trzeba przeprowadzić tak, aby uwzględnić specyficzne wymagania konkretnych pacjentów. 

Implanty mogą w pełni zastąpić naturalne zęby, ale ich osadzenie może wymagać wzmocnienia kości lub wypełnienia kieszonek. Określenie, czy jest to konieczne, wymaga użycia profesjonalnego sprzętu i naprawdę dużego doświadczenia, dlatego implantolodzy z najlepszych warszawskich klinik, np. https://www.wojcikclinic.pl/, muszą stale rozwijać swoje kompetencje.

Licówki i mosty: prostsze tylko pozornie

Założenie licówek i mostów wydaje się wyzwaniem mniejszym niż wszczepienie implantu. Faktycznie wyzwania, jakie tu stoją przed stomatologiem, są nieco inne, ale czy cała procedura jest prostsza? Niekoniecznie. Niepoprawnie dobrana licówka lub nieodpowiednio założony most bardzo obniżają komfort pacjenta, dlatego konieczne jest zachowanie najwyższej precyzji i fachowości.

Warto też wspomnieć, że nowsze technologie tych uzupełnień zębowych, choć dają większe możliwości, często też wymagają użycia czy to specjalnego sprzętu, czy odpowiedniego przygotowania zębów, więc może to być bardzo duże wyzwanie nawet dla doświadczonego stomatologa.

Czym kierować się przy wyborze najlepszego stomatologa w Warszawie? A czego unikać?

Zacznijmy od kwestii kontrowersyjnej, a mianowicie opinii w internecie. Nigdy bowiem nie ma pewności co do ich autentyczności, stomatolog ponadto zobowiązany jest do dochowania tajemnicy lekarskiej, w związku z czym w wielu przypadkach nawet nie ma jak odpowiedzieć na negatywne komentarze. 

Równie złym kryterium wyboru jest sentyment. Nigdy nie należy iść do konkretnego gabinetu tylko dlatego, że już się tam było – jeśli można wszczepienie implantu założenie licówki przeprowadzić lepiej, to sentyment nie ma znaczenia. Liczy się profesjonalizm lekarza.

I nie należy też kierować się ceną, przynajmniej dopóki nie ma się absolutnej pewności, że porównuje się wyceny identycznej procedury, choć i wtedy raczej nie należy wybierać usługi tańszej, tylko lepszą.

  • Wiedza i profesjonalizm stomatologa zawsze są kryteriami kluczowymi. Stomatolodzy specjalizują się w określonych obszarach swojej działalności – dentysta świetnie prowadzący stomatologię zachowawczą, niekoniecznie będzie doskonałym implantologiem i na odwrót. To tym ważniejsze, im bardziej specyficzna jest procedura, która ma zostać przeprowadzona.
  • Technologia też ma znaczenie. Nawet mosty i licówki, o implantach nie wspominając, założyć można znacznie lepiej, jeśli ma się do dyspozycji odpowiednie kamery z powiększeniem i bardzo dużej rozdzielczości aparat rentgenowski. W tym zakresie zmiany w ostatnich latach są znaczne i zawsze warto wybierać dentystów, którzy dysponują lepszymi narzędziami.
  • Opieka po zabiegu jest kolejnym ważnym kryterium. Nawet najlepiej przeprowadzony zabieg nie zawsze w pełni zaspokaja oczekiwania pacjenta. Najlepsi z dentystów nigdy nie bagatelizują uwag, które zgłaszają pacjenci, więc wybierz takiego dentystę, którego opieka nie skończy się po zamknięciu drzwi gabinetu.

Jak ważne jest doświadczenie?

Wybierając dentystę lub implantologa wiele osób szuka profesjonalistów o największym doświadczeniu. I choć nie można odmówić temu pewnej słuszności, warto też pamiętać, że często młodzi specjaliści świetnie radzą sobie z nowoczesnym sprzętem, znają rozwiązania nietypowych problemów i potrafią dorównać starszym kolegom po fachu. Być może więc doświadczenie jest cenne, ale kiedy wybierasz swojego dentystę w Warszawie, musisz pamiętać, że nie jest to ani jedyne, ani często nawet najważniejsze kryterium.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena