Nie wszyscy mogą zapłacić za zakupiony towar od razu. Często jest on bardzo potrzebny, a do wypłaty brakuje jeszcze kilku dni. Wówczas z pomocą przychodzą płatności odroczone, które pozwalają na zwiększenie sprzedaży, jednocześnie umożliwiając zapłacenie za produkty za kilkadziesiąt dni. Jak dokładnie działają i kiedy warto z nich skorzystać?

Data dodania: 2021-11-19

Wyświetleń: 534

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Płatności odroczone – skąd ich popularność?

Czym są płatności odroczone?

Płatności odroczone polegają na przełożenie momentu przekazania pieniędzy za konkretny produkt nawet o 30 dni, bez dodatkowych opłat. Trzeba jednak pamiętać, że przekroczenie tego terminu wiąże się z koniecznością zapłacenia prowizji.

Płatności odroczone oferują m.in. takie firmy, jak Przelewy24. Sprawdzają one sytuację finansową klienta, a następnie przyznają odpowiedni limit na dokonanie transakcji. Zazwyczaj górna granica wynosi kilka tysięcy złotych, a spłatę można podzielić na kilka rat. Niekiedy limity zwiększają się wraz z częstszym kupowaniem z wykorzystaniem płatności odroczonych.

Płatności odroczone niekiedy działają również w przypadku transakcji pomiędzy firmami. Dzięki temu można uzyskać fakturę, mimo że kupujący zapłaci za zakupione produkty dopiero po kilkudziesięciu dniach. Wszystko zależy jednak od tego, kto zajmuje się obsługą płatności odroczonych i jaka jest jego wewnętrzna polityka.

Kiedy sprawdzą się płatności odroczone?

Płatności odroczone są idealnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy musisz pilnie kupić dany przedmiot, ale nie masz na koncie wystarczającej ilości pieniędzy. Mowa tu m.in. o nagłych naprawach i innych potrzebach, które nie mogą poczekać. W ten sposób zamiast pożyczać określoną kwotę, możesz skorzystać z wygodnej opcji zapłacenia później. Jeśli zdążysz uiścić wpłatę w określonym terminie, cała usługa jest bezpłatna.

Największe zalety płatności odroczonych to:

  • doskonała alternatywa dla kredytu gotówkowego,
  • darmowa usługa w sytuacji, gdy zapłacisz w terminie,
  • możliwość zakupienia produktu bez dysponowania odpowiednimi środkami,
  • korzystna opcja w sytuacji, gdy produkt nie jest zgodny z zamówieniem (wówczas Twoje środki nie zostają zamrożone do momentu rozwiązania sporu),
  • bezpieczeństwo zakupów online.

Płatności odroczone sprawdzają się doskonale także wtedy, gdy w danym sklepie internetowym pojawiają się interesujące Cię promocje. Jeśli nie masz aktualnie wystarczających środków na koncie, a chcesz skorzystać z rabatu, możesz wybrać płatność po 30 dniach. Z tego powodu takie rozwiązanie cieszy się ogromną popularnością głównie przed świętami i innymi ważnymi okazjami. To właśnie wtedy w sklepach pojawiają się atrakcyjne promocje, a każdy musi kupić prezenty dla całej rodziny, co wiąże się z kosztami niekiedy przewyższającymi wolne środki na koncie.

Więcej szczegółów na temat płatności odroczonych znajdziesz na stronie https://www.przelewy24.pl/. To wygodna opcja, która cieszy się rosnącą popularnością. Dzięki niej można dokonywać zakupów wygodnie, a przede wszystkim bezpiecznie, bez zamrażania własnych środków na koncie do momentu otrzymania produktu.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena