Odpowiednie ukierunkowanie dzieci na ciekawe i rozwijające pasje to obowiązek każdego rodzica. Jednym z najlepszych rozwiązań jest zachęcenie dzieci do zabawy poprzez naukę na kursie robotyki dla dzieci. Sprawdźmy, dlaczego warto!

Data dodania: 2021-11-17

Wyświetleń: 445

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Robotyka dla dzieci - szansa na rozwój niesamowitej pasji

Na czym polegają kursy robotyki dla dzieci?

Zajęcia z robotyki dla najmłodszych, ale i również starszych dzieci to doskonały sposób na ich wolny czas, rozwój cenionych umiejętności oraz poznanie nowych przyjaciół. Zajęcia z robotyki spełniają wszystkie te oczekiwania. Na czym dokładnie polegają takie kursy robotyki z ROBOCODE

Kursy te to nauka programowania własnych robotów i systematyczne zapoznawanie się z najnowszymi zdobyczami technologii. Jak dobrze wiemy, umysł dziecka jest bardzo chłonny i nawet tak zaawansowane operacje i procesy, z pomocą osób prowadzących warsztaty nie będą stanowiły dla naszej pociechy żadnego wyzwania. Robotyka, jako nauka z pogranicza automatyki, informatyki i mechaniki nie tylko uczą nowych rzeczy, ale również zapewniają świetną zabawę! Każde dziecko marzy o zbudowaniu własnego robota, a te zajęcia właśnie to umożliwiają. W zależności od wyboru rodziców dzieci mogą uczestniczyć w kursach tworzenia robota od zera, pogłębieniu wiedzy o robotyce, tworzeniu własnego projektu robota, a także pójściu o krok dalej i tworzeniu inteligentnych urządzeń, które będą zarządzane przez sieć. 

Jak wyglądają zajęcia robotyki dla dzieci? 

Oferta Robocode obejmuje kilka kursów robotyki, które skupiają się na konkretnych zagadnieniach, oraz są skierowane do dzieci w odpowiednich grupach wiekowych. Zajęcia początkowe, stanowiące wstęp do robotyki zaznajomią nasze pociechy z podstawami programowania w C++

Na kolejnych etapach dziecko tworzy własnego robota praktycznie od zera. Na kursach skupiamy się na maksymalnym wykorzystaniu praktycznych umiejętności, redukując teorię do niezbędnego minimum. Wraz z rosnącym zapałem dziecka, istnieje możliwość jeszcze głębszego wejścia w dziedzinę robotyki poprzez tworzenie i rozwój dedykowanych matryc drukowanych, które pozwolą na rozwinięcie umiejętności i stworzenie własnych, autorskich projektów. Dla zaawansowanych kursantów przygotowano zajęcia, które odkrywają świat sztucznej inteligencji.

Wszystkie zajęcia i kursy prowadzone są w przyjaznej atmosferze, przez wyspecjalizowaną kadrę prowadzących, którzy krok po kroku będą zaznajamiać nasze pociechy z kolejnymi tajnikami programowania. 

Dlaczego warto postawić na Robocode i kurs robotyki dla dzieci?

Dlaczego warto postawić na kurs robotyki dla dzieci? Przede wszystkim to doskonały sposób na zapewnienie im ciekawych zajęć, z których wyniosą praktyczną wiedzę na temat nowoczesnych technologii. Umysł dziecka jest niezmiernie chłonny, w związku z czym nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia, które z naszej perspektywy mogą okazać się trudne do zrozumienia, dla naszego dziecka będą jedynie małym problemem

Dlaczego jeszcze robotyka to świetny pomysł? Gdyż jest to dziedzina przyszłości. Każdy z nas zdaje sobie sprawę z rosnącego udziału robotów i automatyzacji w wielu branżach. Coraz większy popyt na usługi sztucznej inteligencji, technologii Robotic Process Automation i innych systemów hiperautomatyzujących sprawia, że rynek pracy z otwartymi ramionami poszukuje młodych adeptów robotyki. Im szybciej nasze dziecko zacznie poznawać tajniki robotyki, tym łatwiej będzie mu w przyszłości znaleźć świetnie płatną pracę. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena