Dysk SSD do laptopa sposobem na stuningowanie komputera
Od dysku twardego w komputerze bardzo wiele zależy. Od jego pojemności i technologii, w jakiej został wykonany, jest uzależniony twój komfort pracy. Im lepszy i większy dysk, tym szybciej reaguje komputer. I tym więcej możesz na niego wgrać.
Nic więc dziwnego, że kiedy tylko w urządzeniu coś zaczyna szwankować, wiele osób decyduje się na wymianę dysku na nowy. Dawniej stosowane dyski twarde HDD nie są złe, jednak w porównaniu z nowoczesnymi dyskami SSD wypadają po prostu blado. Nowy dysk SSD to gwarancja szybszej pracy, większej wytrzymałości na baterii (są one bardziej energooszczędne) i cichszego działania urządzenia. Na dodatek dyski SSD są znacznie trwalsze, mniej podatne na uszkodzenia pod wpływem wibracji, są także bardziej odporne na przypadkowe wstrząsy i tym podobne wypadki losowe.
Kiedy warto wymienić dysk?
Skąd mieć pewność, że to odpowiedni moment, żeby wymienić dysk na nowy SSD? Przede wszystkim warto pomyśleć o tym wtedy, kiedy komputer nie radzi sobie z twoimi rosnącymi potrzebami. Jeśli nie masz miejsca na nowe pliki, a obsługa dużych programów, których potrzebujesz do pracy, trwa w nieskończoność, to znak, że naprawdę warto pomyśleć o zainwestowaniu w sprzęt.
Nie musisz kupować nowego komputera. Jeśli jego inne elementy, takie jak akumulator czy karta graficzna, działają bez problemu, wystarczy, że wymienisz twardy dysk i już możesz odczuć różnice w jakości użytkowania sprzętu.
Dysk SSD 1 TB nie tylko dla zapalonych graczy
Dysk SSD do laptopa może mieć bardzo różne pojemności. Najmniejsze dostępne na rynku są naprawdę niewielkie. Są także najtańsze, ale w tym wypadku zdecydowanie nie warto oszczędzać. Nie można zapomnieć o tym, że z roku na rok pojawiają się programy, które są coraz bardziej rozbudowane, a co za tym idzie, zajmują coraz więcej miejsca. Na dodatek gromadzimy coraz więcej dokumentów w formie cyfrowej.
Do niedawna uważano, że dysk SSD 1 TB to przesada, która może być potrzebna jedynie programistom lub ludziom związanym z branżą informatyczną. Obecnie jednak nie jest to taki zły pomysł, zwłaszcza dla zapalonych graczy, osób, które lubią ściągać i odtwarzać filmy, lub tych, którzy do pracy wykorzystują duże i specjalistyczne programy.