Wszelkie sprawy rodzinne, które swój finał znajdują na sądowej wokandzie, potrafią być naprawdę skomplikowane. Przede wszystkim towarzyszy im bardzo dużo emocji, szczególnie gdy dochodzi do podziału spadku, rozpadu małżeństwa z powodu zdrady czy konieczności ustanowienia opieki nad dziećmi. Jak przebrnąć przez trudną życiową sytuację? Zacznij od znalezienia dobrego adwokata do spraw rodzinnych.

Data dodania: 2021-08-27

Wyświetleń: 482

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak znaleźć dobrego adwokata do spraw rodzinnych?

Czym zajmują się adwokaci do spraw rodzinnych?

Prawo rodzinne i opiekuńcze to bardzo rozbudowana gałąź prawa, która obejmuje szereg zagadnień związanych z:

 • rozwodami i separacjami;
 • podziałem majątku po rozstaniu;
 • przyznaniem, odebraniem, ograniczeniem władzy rodzicielskiej
 • ustanowieniem alimentów;
 • ustanowieniem ojcostwa;
 • adopcją, opieką lub kuratelą;
 • ubezwłasnowolnieniem;
 • dziedziczeniem.

Każda z tych spraw dotyka bezpośrednio rodziny – partnerów, dzieci oraz ich krewnych, zatem nic dziwnego, że wywołuje tyle emocji. Te z kolei utrudniają przejście przez wszelkie procesy sądowe, a nawet mediacje czy próby polubownego załatwienia sprawy za porozumieniem stron. Właśnie ze względu na silne przeżycia, ale też mając na uwadze brak specjalistycznej wiedzy, w razie problemów niezbędny okaże się adwokat do spraw rodzinnych. Jak go znaleźć?

Współpraca z dobrym adwokatem – kogo wybrać?

Poszukiwanie wysokiej jakości usług prawniczych warto zacząć od swojego najbliższego otoczenia, tj. miasta, gdzie mieszkasz i gdzie prowadzone są sprawy sądowe. Jednak nie zawsze trzeba się ograniczać do konkretnego obszaru – wystarczy sprawdzić, czy wybrana kancelaria prowadzi konsultacje zdalne, a jej pracownicy są mobilni. Bardziej rozbudowane kancelarie, jak np. Adwokaci z Wrocławia Holding Prawny, oprócz swojej głównej siedziby prowadzą też biura w innych miejscowościach w regionie.

Na jakie aspekty zwracać uwagę przy wyborze adwokata do spraw rodzinnych?

 • Zakres doświadczenia – zazwyczaj informacje o interesującej Cię osobie znajdziesz na stronie internetowej kancelarii. Pytanie nie brzmi „czy”, ale „jakie” wykształcenie oraz referencje posiada dany pracownik. Wielu z nich nie ustaje w rozwijaniu swoich kompetencji i śledzeniu zmieniających się przepisów, co jest kluczowe dla świadczenia wyspecjalizowanych usług prawnych.


 • Specjalizacja w danej gałęzi prawa – postaw na współpracę z osobą, która ma doświadczenie w prawie rodzinnym i opiekuńczym oraz dużą liczbę spraw z tego zakresu, zakończonych pomyślnie dla jej klientów.


 • Opinie – rekomendacje innych klientów są ważne przy wyborze prawnika. Na pewno wolisz współpracować z osobą, która jest empatyczna, zaangażowana i skoncentrowana na Twoim celu, niż taką, która podchodzi do każdej sprawy tak samo schematycznie.

Nie rezygnuj z walki o swoje prawa – skorzystaj z pomocy prawnika

Dobry prawnik od prawa rodzinnego i opiekuńczego poprowadzi Cię przez meandry prawa i sprawi, że każdy, nawet najbardziej zawiły proces będzie miał łagodniejszy przebieg. Głównie dlatego, że będziesz mieć przy boku fachowca, który odpowie na wszystkie pytania i podsunie korzystne rozwiązania.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena