Nie raz pewnie znalazłeś się w sytuacji, w której musiałeś przemieścić się szybko z punktu A do punktu B. Najłatwiejszym rozwiązaniem przychodzącym od razu do głowy jest oczywiście własny samochód, stojący pod blokiem lub w garażu, do którego można zawsze wsiąść i pojechać dokąd potrzeba. 

Data dodania: 2021-07-27

Wyświetleń: 416

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak najłatwiej i efektywnie przemieszczać się po mieście?

Jednak to rozwiązanie ma też swoje wady. Jest wiele sytuacji, kiedy łatwiej będzie nam skorzystać z innych środków transportu jak autobus, tramwaj czy taxi. Nie od dziś wiadomo, że transport publiczny zmniejsza zatory, redukuje emisję spalin i daje mnóstwo czasu na obserwowanie ludzi oraz poznawanie swoich "sąsiadów". Ponadto, transport publiczny czy taxi pozwala się zrelaksować, poczytać lub zdrzemnąć podczas dojazdu do pracy, zamiast walczyć, stresować się i odczuwać wściekłość na drodze, bo znów stoimy w korku albo ktoś zajechał nam drogę. Korzystając z dojazdu autobusem lub taxi nie martwimy się ani o to, co się dzieje na drodze, ani o to czy jesteśmy zmęczeni czy niewyspani, ani o to czy mamy zatankowane auto, ważne przeglądy, ile nam aktualnie spala i tym podobne rzeczy.  Jeśli nie jesteś pewien, czy warto korzystać z innych środków transportu czy taxi spróbuj chociaż przynajmniej jeden dzień w tygodniu zmienić coś w przemieszczaniu się po mieście i skorzystaj z usług taxi. Przekonasz się jak łatwo i komfortowo również spod swojego domu dotrzesz do wskazanego celu.

Korzyści i wady płynące z transportu publicznego

Jeśli postanowicie jednak skorzystać z transportu publicznego to jego niewątpliwym plusem jest to, że wiele pojazdów przeszło już modernizację i na przykład flota autobusów z silnikami diesla została zmieniona na flotę autobusów elektrycznych lub na biopaliwa. To posunięcie zdecydowanie zmniejsza emisję dwutlenku węgla do powietrza i pozwala dbać o nasze środowisko naturalne. Taka forma transportu z pewnością jest rozwiązaniem bardziej ekologicznym niż poruszające się po mieście samochody bądź taxi. Kolejnym plusem jest fakt, że autobusy mają zazwyczaj wydzielone trasy przejazdu, które są szybsze niż siedzenie samemu w samochodzie, co może skrócić czas podróży. To samo dotyczy podwożenia dzieci do szkoły gdyż większość dzieci mieszka wystarczająco blisko, aby mogły chodzić do szkoły pieszo, ale niewiele z nich to robi. Zamiast wozić dzieci przez kilka przecznic, idź z nimi na piechotę lub pozwól im jeździć szkolnym autobusem. No i dla osób uwielbiających poznawać nowych ludzi i zawierać nowe znajomości to też idealna forma transportu.

Są jednak sytuacje, kiedy dojazd taxi jest korzystniejszy niż przemieszczanie się autobusem czy tramwajem. Jadąc taxi unikamy ścisku ludzi i co najważniejsze nie musimy stresować się czy zdążymy na czas na wyznaczoną godzinę odjazdu a tym samym czy nie spóźnimy się do pracy lub ważne spotkanie. Zamawiając taxi mamy tą przewagę, że możemy być pewni, że przyjedzie na czas i bezpośrednio pod nasz dom. Podsumowując w zależności od sytuacji warto indywidualnie rozważyć czy korzystniejsze jest dla nas skorzystanie z transportu publicznego czy samochodu bądź taxi.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena