Niestety zdarza się, że stomatologia zachowawcza nie wystarcza i konieczna jest wizyta u chirurga stomatologicznego, który na przykład dokona ekstrakcji zęba. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad wyborem dobrego specjalisty, który zapewni poczucie bezpieczeństwa i sprawi, że zabiegi nie będą bolesne.

Data dodania: 2021-06-07

Wyświetleń: 395

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Chirurgia stomatologiczna - jak wybrać dobrego specjalistę

Chirurgia stomatologiczna - kiedy konieczna jest wizyta?

Stomatolog zajmuje się zwykle stomatologią zachowawczą, czyli różnymi zabiegami, profilaktyką i leczeniem zębów. W zakres stomatologii zachowawczej wchodzi na przykład usuwanie płytki kamienia nazębnego, lakierowanie, borowanie, leczenie kanałowe. Niestety w niektórych sytuacjach wizyta u stomatologa nie pomaga i konieczne jest udanie się do innego specjalisty, czyli do gabinetu chirurga stomatologii. Zwykle to stomatolog kieruje do takiego lekarza i wskazuje konkretny problem, na przykład wyrwanie zęba. Chirurgia stomatologiczna to dziedzina zajmująca się przede wszystkim różnorodnymi zabiegami, na przykład ekstrakcją, hemisekcją, implantologią oraz leczeniem suchego zębodołu. Dobrze przeczytać artykuł: jak wygląda wyrywanie zęba i kiedy trzeba to zrobić. Do takiego specjalisty należy udać się zawsze, gdy wskaże na to stomatolog, albo też w sytuacji urazu, albo uszkodzenia zęba. Warto sprawdzić: chirurgia stomatologiczna w Niebodent.pl

Jak wybrać dobrego specjalistę?

Decydując się na wizytę w gabinecie chirurgii stomatologicznej, należy dokładnie zastanowić się nad wyborem odpowiedniego specjalisty. Przede wszystkim najlepiej zdecydować się na takiego stomatologa, który jest doświadczony i profesjonalny. Znaczenie ma tutaj nie tylko liczba przepracowanych lat, ale także opinie w Internecie i rekomendacje ze strony rodziny lub znajomych. Chirurg-stomatolog powinien także nieustannie poszerzać swoje kompetencje i wiedzę. Tylko taki specjalista jest w stanie zatroszczyć się w odpowiedni sposób o zęby pacjenta i zapewnić mu odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Stomatolog powinien mieć życzliwe i „ludzkie" podejście do pacjenta. W ten sposób można mieć pewność, że wszystko wyjaśni, wytłumaczy i sprawnie przeprowadzi przez część edukacyjną. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na lokalizację danego gabinetu. W końcu do protetyka trzeba udać się czasami kilka, a czasami kilkanaście razy, a także chodzić na wizyty kontrolne. Właśnie dlatego najlepiej wybrać gabinet w pobliżu miejsca zamieszkania. Warto jednak pamiętać o tym, aby nie kierować się tylko lokalizacją, ale głównie doświadczeniem i profesjonalizmem lekarza. Znaczenie może mieć także wygląd gabinetu, a także kwestie dotyczące higieny i bezpieczeństwa. Chodzi o to, aby specjalista dbał o dezynfekcję sprzętu i wspólnych powierzchni, używał tylko jednorazowych sprzętów i czyścił wszystkie instrumenty. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na koszty leczenia, które mogą różnić się w zależności od rodzaju gabinetu. Dobrym rozwiązaniem jest wybór całego centrum stomatologicznego, w którym można skorzystać z pomocy nie tylko chirurga-stomatologa, ale także stomatologa zachowawczego oraz protetyka. Zwykle po kontakcie z chirurgiem stomatologiem może pojawić się konieczność wizyty u protetyka, aby wstawić nowy ząb. W takiej sytuacji centrum stomatologiczne będzie idealnym rozwiązaniem. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena