Urlop w Gdańsku? Tak, to doskonały pomysł, który daje wiele możliwości. Gdańsk może być świetną bazą wypadową do innych miejscowości np. Sopotu lub Malborka. A i samo miasto ma niezwykle dużo do zaoferowania. Wynajmij apartament w Gdańsku i ciesz się luksusowymi wakacjami w Polsce.

Data dodania: 2021-05-25

Wyświetleń: 520

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Apartament na wakacje w Gdańsku!

Dlaczego warto spędzić urlop w Gdańsku?

Historyczne miasto wyrywane sobie na przestrzeni lat z rąk do rąk, w którym wyraźnie widać ślady mieszanek różnych kultur i tradycji – taki właśnie jest Gdańsk. Zjawiskowo piękny, różnorodny, urzekający – tradycyjny i nowoczesny. To miasto tajemnicze i pod wieloma względami zaskakujące. Nie brak tu typowo turystycznych atrakcji, ale i miejsc, do których zapuszczają się tylko nieliczni. A przy tym urlop w Gdańsku to bliskość morza i plaży – walorów, których nie da się przecenić.

Gdzie zamieszkać w Gdańsku – Apartamenty Wyspa Spichrzów

Wynajem apartamentów w Gdańsku praktykowany jest od stuleci. Centrum Gdańska było ważnym punktem handlowym, przybywający doń kupcy musieli gdzieś mieszkać. Do dziś przetrwała tradycja Jarmarku Dominikańskiego, który rokrocznie odbywa się w sierpniu. To wówczas gdańska Wyspa Spichrzów zewsząd otoczona Motławą przeżywa prawdziwe oblężenie. Każdy chce zamieszkać w tej jakże urokliwej części miasta – położonej w centrum, a jednak dość spokojnej, klimatycznej, gościnnej.

Co warto zobaczyć w Gdańsku

Lista gdańskich atrakcji jest niebywale długa i doprawdy trudno wymienić je wszystkie. Jeśli ktoś nigdy nie był w Gdańsku, powinien zacząć od tych, wydawałoby się, oczywistych: Katedra w Oliwie, ogród zoologiczny, Stare Miasto z fontanną Neptuna, Westerplatte, Bazylika Mariacka. Najbardziej malownicze plaże znajdują się w Jelitkowie i Brzeźnie.

Stali bywalcy Gdańska na pewno mają swoje ulubione szlaki, ale i z nich warto nieco zboczyć – zapomniane uliczki kryją wiele starych tajemnic, które warto odkryć.

Historyczne centrum Gdańska – Stare Miasto przyciąga o każdej porze roku

Planując urlop w Gdańsku, zazwyczaj pod uwagę bierze się tylko letnie miesiące. To błąd, bo wynajem apartamentów trwa cały rok, a miesiące poza szczytem sezonu turystycznego paradoksalnie dają więcej możliwości. Nie ma tłoku, gwaru, hałasu – jest cisza, spokój i niepowtarzalny klimat, nie tylko na Starym Mieście, chociaż to ono jest sercem miasta i jego największym magnesem.

Dobrym pomysłem na urlop w wynajętym apartamencie w Gdańsku są miesiące zimowe – plaże są puste, a jodu w powietrzu zdecydowanie więcej.

Więcej informacji: http://www.flatsforrent.pl/lokalizacje/apartamenty-w-gdansku-centrum

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena