Niezależnie od doświadczenia w biznesie i wielkości firmy, wielu przedsiębiorców przerażają wszelkie kwestie związane z księgowością. Przy wszelkich obowiązkach związanych z prowadzeniem firmy, trudno wygospodarować dodatkowo czas na wdrożenie się w szybko zmieniające się przepisy. Wtedy warto zaufać biuru rachunkowemu.

Data dodania: 2021-03-24

Wyświetleń: 752

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Brak czasu na obsługę księgowości? Powierz ją biuru rachunkowemu

Wizja nieprzyjemnej korespondencji z Urzędu Skarbowego i ewentualnych kar dokłada stresu już i tak zapracowanym i obciążonym przedsiębiorcom. Zamiast zgłębiać zawiłości prawa podatkowego i próbować nadążyć za zmieniającymi się przepisami, możesz powierzyć obsługę księgowości biuru rachunkowemu. Jakie korzyści daje współpraca z biurem rachunkowym i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Dlaczego warto współpracować z biurem rachunkowym?

 

Profesjonalne biura rachunkowe, takie jak biuro rachunkowe Poznań zapewniają szeroki zakres usług obejmujący czynności podatkowe, księgowe, kontrolne, doradcze czy administracyjno-prawne. W czym konkretnie biuro rachunkowe może nam pomóc? Po pierwsze w założeniu, prowadzeniu (lub kontynuacji prowadzenia) ksiąg handlowych. Po drugie, we wszelkich działaniach związanych z rokiem obrachunkowym: otwieranie rachunku obrachunkowego, zamykanie roku obrachunkowego, tworzenie planu kont. Po trzecie, biuro rachunkowe zajmuje się księgowaniem wszelkiego rodzaju dokumentów, rozliczeń i faktur. Możemy mu też powierzyć obsługę księgi przychodów i rozchodów.

Dobre biuro rachunkowe, czyli brak problemu podatkami

Jednym z głównych zadań realizowanych przez biura rachunkowe jest pomoc we wszelkich formalnościach związanych z rozliczeniem podatkowym. Wsparcie to sięga doradztwa w kwestii najkorzystniejszej formy opodatkowania, ustalenia właściwości miejscowej dla celów podatkowych, rejestracji VAT w Urzędzie Skarbowym, a także samego rozliczania VAT – m.in.  wyliczania zobowiązań z tytułu VAT ( także CIT i PIT) czy sporządzania deklaracji VAT7 i VATUE. Biuro rachunkowe zajmuje się również sporządzeniem i wysyłką rocznych rozliczeń PIT.

Kompleksowe usługi kadrowo-płacowe

Poza wymienionymi czynnościami księgowymi, niektóre biura rachunkowe zajmują się także obsługą kadrowo-płacową. Klienci takich biur mogą liczyć np. weryfikację dokumentacji pracowniczej, kontrolę ważności badań lekarskich pracowników, szkoleń BHP lub terminów umów o pracę, a także kompleksowe prowadzenie teczek pracowników z ewidencją nieobecności czy wynagrodzeniami. Natomiast pomoc prawna, którą zapewniają biura rachunkowe, jest przydatna dla zakładania wszelkiego rodzaju spółek.

Renoma biura rachunkowego – na co zwrócić uwagę?

Wybierając biuro rachunkowe dobrze jest brać pod uwagę renomę firmy. Zachętą do skorzystania z usług konkretnego biura może być np. informacja o tym, że żaden klient korzystający z niego nie był wzywany przez Urząd Skarbowy do wyjaśnienia nieprawidłowości. Tak reklamuje się na przykład firma Mega Lex z Poznania. Biuro o wieloletnim doświadczeniu, z kompetentnym i rzetelnym personelem, uchroni nas przed nieprzyjemnościami ze strony US i poniesieniem dotkliwych strat finansowych.  

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena