Prada to marka, która kojarzy się z wytwornością i luksusem. Założona w 1913 roku marka proponuje obecnie kolekcje odzieżowe, akcesoria oraz szeroką gamę kosmetyków. Wśród produktów Prady znajdują się też perfumy. Te pojawiły się w ofercie marki w 1990 roku. Co je charakteryzuje? Na, jakie zapachy Prady warto zwrócić uwagę?

Data dodania: 2021-03-22

Wyświetleń: 435

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Historia perfum Prady

Krótka historia marki Prada

Prada jest włoskim domem mody. Została założona przez Maria Pradę w 1913 roku w Mediolanie. Na początku firma zajmowała się produkcją skórzanych walizek i kufrów pakownych. Wkrótce jednak asortyment znacznie się rozszerzył, a po projekty Prady sięgnęła włoska rodzina królewska. Niestety pierwsze sukcesy szybko minęły. W latach 50.XX wieku po śmierci założyciela marka zaczęła chylić się ku upadkowi. Na szczęście przed bankructwem uratowała ją w latach 70. Miuccia Prada – wnuczka założyciela włoskiego domu mody.

Niemal od razu postawiła ona na nowoczesną estetykę, której symbolem stała się nylonowa, wodoodporna torba. Piękne i starannie wykonane stały się obiektem pożądania kobiet na całym świecie, a także synonimem luksusu i szyku. Dalsze projekty Prady również wyróżniały się nowoczesną elegancją. Kierowane są one do ambitnych, niezależnych i szykownych kobiet. Takie doskonale będą czuć się ubrane zarówno w perfumy, jak i odzież włoskiego domu mody.

Perfumy Prada - historia wielu zapachów

W latach 90. XX wieku marka Prada zaczęła rozszerzać swoją ofertę. W niej pojawiły się m.in. linie bielizny, a także pierwsze kosmetyki. W tym czasie powstały też perfumy Prada, które dostępne są dziś na https://tagomago.pl/collections/prada. W latach 90. marka stworzyła pachnidła damskie i męskie. Początkowo wszystkie dostępne zapachy opierały się o jedną nutę zapachową, do której dodawano kwiat pomarańczy, fiołka lub irysa. Jednak najsłynniejszymi perfumami Prada są te o nazwie Candy. Jest to zapach wybuchowy i zmysłowy. Zachwyca połączeniem różu i złota.

Oczarowuje on orientalnymi woniami połączonymi ze słodkimi i karmelowymi nutami. Prada Candy sprawdzają się jako perfumy do co dzień i na wyjątkowe wyjścia.

Ciekawe zapachy Prada proponuje też panom. Wśród męskich zapachów najpopularniejsze są perfumy Prada Luna Rossa z kolekcji inspirowanej żeglarstwem i duchem sportowej walki. W pachnidle dominują cytrusowe, aromatyczne nuty. W ich skład wchodzi gorzka pomarańcza, lawenda, mięta, szałwia, ambra. Mieszanka ta orzeźwia, dodaje energii, a jednocześnie koi zmysły. Perfumy te miały swoją premierę 2021 roku i są dowodem, że Prada może zaoferować ciekawe zapachy nie tylko kobietom, ale i mężczyznom.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena