Potrzebujesz nagrania lektorskiego? W takim przypadku rozsiądź się wygodnie w fotelu i złóż swoje zamówienie w parę minut. Jak to zrobić? Sprawdź, jak w 3 szybkich i prostych krokach otrzymać profesjonalne nagranie z lektorem – także tym rozpoznawalnym w całym kraju.

Data dodania: 2021-03-15

Wyświetleń: 487

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

3 kroki, aby zamówić nagranie z lektorem online. To proste!

Nagrania lektorskie mają bardzo szerokie zastosowanie. Zamawiane są między innymi do reklam radiowych i telewizyjnych, do prezentacji, filmów promocyjnych i informacyjnych, audiobooków, automatycznych sekretarek, a to tylko parę możliwości ich wykorzystania. Gdy także potrzebujesz nagrania lektorskiego, możesz zamówić je bez wychodzenia z biura albo z domu.

1. Wyszukaj lektora w banku głosów

Na początku konieczne będzie wyszukanie odpowiedniego głosu do wykonania nagrania. Tutaj z pomocą przychodzi internetowy bank głosów - dostępny na stronie https://www.powitania.pl/ Tego typu serwisy internetowe nie tylko gromadzą próbki głosów, ułatwiając wyszukanie odpowiedniej osoby do realizacji nagrania, ale także za ich pośrednictwem można złożyć zamówienie na jego wykonanie. W bankach głosów online można znaleźć wiele osób, które są gotowe do realizacji zamówienia na każde nagranie. Aby wybrać odpowiednią, wystarczy skorzystać ze specjalnych filtrów, które ma każdy bank głosów. Należy wtedy ustawić jego płeć, wiek, język ojczysty, w także można wybrać przedział cenowy, który jest powiązany z popularnością lektora. Następnie można zapoznać się próbkami nagrań – wystarczy nacisnąć na przycisk, aby przekonać się, jaki jest dany głos. W ten sposób wybór dobrego lektora jest naprawdę bardzo prosty!

2. Złóż zamówienie

Po wybraniu odpowiedniego lektora można od razu przystąpić do złożenia zamówienia na nagranie z jego udziałem. Proces składania zamówienia jest zależny od banku głosów, dlatego dokładne informacje można uzyskać bezpośrednio na jego stronie. Najczęściej bank głosów pozwala na złożenie zamówienia przez wypełnienie specjalnego formularza. Podaje się w nim treść nagrania i można dodać również własne uwagi związane z jego realizacją. Następnie nagranie jest wyceniane. Po zatwierdzeniu zlecenia studio nagraniowe przystępuje do pracy.

3. Odbierz gotowe nagranie

Ostatni etap to odebranie gotowego nagrania. Zgodnie z zamówieniem może być to samo nagranie lektorskie, ale można zamówić również cały materiał gotowy do wykorzystania w danym projekcie, na przykład reklamę radiową lub podkład pod prezentację. Czas oczekiwania na otrzymanie nagrania wynosi zwykle od kilku do kilkunastu dni w zależności od wybranego lektora oraz od złożonego zamówienia. Dokładnie informacje można otrzymać przy wycenie zamówienia.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena