Pit 37 jest powszechnie wybierany przez Polaków, którzy rozliczają się z urzędem skarbowym. Formularz umożliwia rozliczenie się z przychodów osiąganych na podstawie umowy o pracę i innych popularnych form zatrudnienia. Jeśli chcesz wypełnić deklarację podatkową szybko i poprawnie, sprawdź, jak to zrobić i jakie terminy obowiązują podatników.

Data dodania: 2021-02-26

Wyświetleń: 664

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Pit 37 - co powinno się o nim wiedzieć?

1. Czym jest pit 37?
2. Kto powinien wypełnić pit 37 za rok 2020?
3. Rozliczenie PIT-37 online: jak to zrobić?
4. PIT 37 za 2020: do kiedy należy go rozliczyć?

Każdego roku podatnicy w Polsce są zobowiązani do wypełnienia i złożenia deklaracji w urzędzie skarbowym. Na ich podstawie oblicza się wysokość podatku należnego i zapłaconego, a następnie dokonuje się zwrotu nadpłaty lub uzupełnienia niedopłaty. Niewypełnienie deklaracji pit wiąże się z nałożeniem dotkliwych kar administracyjnych, dlatego Polakom zależy na prawidłowym rozliczeniu się z fiskusem. Jeśli zamierzasz wypełnić pit 37, dowiedz się kiedy i jak tego dokonać. 

Czym jest pit 37?

Pit 37 online jest najczęściej wybieraną deklaracją podatkową w Polsce. Z jego pomocą rozlicza się podatki płacone od dochodów uzyskiwanych na podstawie zatrudniania w oparciu o umowę o pracę. Formularz  jest dostępny w wersji papierowej lub elektronicznej i w takiej też jest składany przez zobowiązanych do tego podatników. Więcej dowiesz się na https://www.podatnik.info/program-do-pit 

Kto powinien wypełnić pit 37 za rok 2020?

Pit 37 powinni wypełnić podatnicy, którzy uzyskują dochody z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenie lub umowy o dzieło. Ponadto jest on przeznaczony dla osób, które pobierają świadczenia przedemerytalne lub przynależą do rolniczych spółdzielni produkcyjnych. Mogą również należeć do innych spółdzielni, które są związane z produkcją rolną. Pit 37 powinni wybrać podatnicy, którzy otrzymują dotacje finansowane z ubezpieczenia społecznego, stypendia, świadczenia z Funduszu Pracy i Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Formularz jest przeznaczony również dla autorów, którzy czerpią dochody z tytułu praw autorskich lub innych praw majątkowych, oraz osób, które zarabiają na podstawie umowy akwizycyjnej. 

Jednocześnie Pit 37 powinny wybierać osoby, których dochody nie są pomniejszane o braki finansowe lub powiększane o dochody uzyskiwane przez małoletnich. Warunkiem jest również brak prowadzenia działalności gospodarczej pozarolniczej opodatkowanej według zasad skali podatkowej. 

Rozliczenie PIT-37 online: jak to zrobić?

Rozliczenie pit 37 online jest najwygodniejszą i najszybszą formą składania deklaracji podatkowej w urzędzie skarbowym. Program do pit umożliwia wypełnienie deklaracji w kilka minut bez żadnych błędów. W aplikacji uzupełnia się wszystkie niezbędne rubryki, naliczając wysokość należnego podatku i porównując ją z wysokością podatku zapłaconego. Jeśli zaliczki są wyższe niż podatek należny, w pit pojawi się informacja o nadpłacie. W sytuacji odwrotnej, podatnik dowie się, ile powinien dopłacić, by uregulować zaległość wobec urzędu skarbowego. Więcej o rozliczeniu pit 37 dowiesz się na https://www.podatnik.info/program-do-pit/pit-37

PIT 37 za 2020: do kiedy należy go rozliczyć?

Pit 37 za rok 2020 należy złożyć do 30 kwietnia 2021 roku. Czas na złożenie formularza mija o północy w przypadku deklaracji elektronicznych i o godzinie zamknięcia urzędu skarbowego w przypadku deklaracji składanych w formie papierowej. Jeśli nie złoży się pit na czas, otrzyma się karę. W przypadku złożenia błędnie wypełnionego formularza, podatnik zostanie jedynie wezwany do jego korekty.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena