Wczasy w Tunezji, Turcji czy Egipcie nie są już tak egzotyczne i pociągające jak jeszcze kilka lat temu.

Data dodania: 2008-11-02

Wyświetleń: 2435

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pobyt na wczasach w kraju śródziemnomorskim był towarzyskim wyróżnikiem i tematem wielu opowieści. Nic więc dziwnego, że polscy turyści coraz częściej wybierają egzotyczne i odleglejsze kierunki swoich podróży wakacyjnych. Czy Meksyk i kraje Ameryki Środkowej będą na turystycznym topie ?

Koniec jesieni i początek zimy przyniósł wzrost zainteresowania wyjazdami do Meksyku, a jednym z najpiękniejszych regionów jest Riwiera Maya.

Istnieje około 200 km nadbrzeżnego pasa, skąpanego w słońcu terenu, który wyglądem przypomina biblijny Eden to Riviera Maya. Niedaleko znajduje się jedna z najpiękniejszych na świecie raf. W głębi lądu, wśród gęstej tropikalnej roślinności i niskich zabudowań znajdują się zbiorniki słodkiej wody w najczystszej postaci. Wszędzie widoczne jest przekonanie do proroctw przodków, które mówią o dumie i znaczeniu tych terenów.

Wszędzie tam gdzie spojrzeć, na Riviera Maya widać piękno i charakter meksykańskich Karaibów. Jak okiem sięgnąć można zobaczyć ogromny postęp w dbaniu o krajobraz i wygląd tego terenu.

Jesteśmy na wschodnim wybrzeżu stanu Quintana Roo, w regionie o powierzchni pół miliona kilometrów kwadratowych, zwanym Światem Majów. Teren ten jest zarówno światem i siedliskiem wielu gatunków zwierząt, które przetrwały, a także bogatej flory. Zamieszkuje tutaj autentyczne rdzenna społeczność, która nadal na niezmienionym poziomie kultywuje kulturę swoich odległych przodków.

Na ogromnym obszarze, jaki zajmuje Riviera Maya, można napotkać wiele małych cudów, będącymi perełkami największych i najbardziej znanych obiektów archeologicznych, takich jak Tulum, najbardziej popularnych plaż: Playa del Carmen, Puerto Morelos lub turystycznych światowych - Cancun.
Można napotkać odkryć Tulum, starożytne miasto Majów zanurzone w dżungli, oraz to, że pomiędzy Playa del Carmen i Tulum znajdują się dwie z największych parków w Meksyku, Xcaret i Xel-Ha. Dla środowiska naturalnego ogromne znaczenie ma obszar największego rezerwatu biosfery na Karaibach i wybrzeża Yucatecos, Sian Ka'an.

Wycieczki do Meksyku oraz innych krajów Ameryki Środkowej można zakupić w portalu turystycznym TravelHoliday.pl. Na specjalnej stronie dedykowanej wczasom online - travel7.pl. Jest to najlepszy sposób na odreagowanie jesiennej depresji i deszczowej aury.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena