Wcześniej mogliśmy myśleć co najwyżej o głośnikach czy słuchawkach bezprzewodowych, zaś dziś możemy także liczyć na Android Auto. To coraz bardziej popularne rozwiązanie będzie wreszcie ogólnodostępne w Polsce.

 

Data dodania: 2021-01-02

Wyświetleń: 1097

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Android Auto wreszcie w Polsce

Ekspansja Androida Auto

Dziś smartfony czy tablety z systemem Android nie tylko zapewniają nam liczne aplikacje, polskie kasyna online, lecz również możliwość połączenia urządzenia z innym, na zupełnie innym poziomie. Prezentowana przez nas funkcja już od ponad roku wprowadzana jest w różnych krajach przez Google'a. Warto jednak wiedzieć, że obecna jest ona już w wielu modelach z Androidem w wersji 10. Ten system operacyjny dostępny jest właśnie od ponad roku na wielu modelach smartfonów, jednak w dużej mierze tyczy się to urządzeń z wyższej półki cenowej. Można zatem było pobrać AA z zaufanego źródła i to w języku polskim, jednak wciąż nie odbywało się w rytmie oficjalnej premiery w naszym kraju.

Ta ma nastąpić już niedługo. Otóż Google oficjalnie ogłosiło, że Android Auto zostanie rozszerzone o dziesiątki nowych rynków na całym świecie. Mowa dokładnie o 36 nowych krajach, w których pojawi się oficjalnie dla wielu urządzeń z Androidem. Obok Polski najwięcej nowych krajów pochodzić będzie z Europy, gdzie dołączy aż 30 innych państw. Uzupełnione mają one zostać również przez Tajlandię, Turcję, Indonezję czy Angolę. Tym samym liczba dostępnych krajów zostaje podwojona. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że najnowsza wersja systemu operacyjnego - Android 11 zezwoli nam na szybkie i na bezprzewodowe połączenie z Android Auto, jeśli pojazd będzie obsługiwał Wi-Fi 5 GHz. Amerykański gigant coraz bardziej współpracuje także z czołowymi producentami samochodów. W ostatnim czasie niektóre modele Audi oraz Volvo zyskały od razu zainstalowany system Android Auto.

Co nam oferuje system Google'a?

Android Auto to inteligentny towarzysz jazdy, który obecny jest już w ponad 400 modelach samochodów. Pozwala on nam na połączenie smartfona z ekranem umieszczonym w aucie. Dzięki temu bez niepotrzebnego spadku koncentracji możemy szybciej i bezpieczniej korzystać choćby z nawigacji od Google'a. Dzięki Asystentowi oraz uproszczonemu interfejsowi możemy liczyć na korzystanie z ulubionych aplikacji na telefonie i to bez trzymania urządzenia w ręku.

Niczym w telefonie możemy po prostu powiedzieć przed lub w trakcie jazdy słynne już hasło: Ok Google, dzięki czemu system będzie w stanie wykonać za nas wiele czynności. Można poleceniami głosowymi ustawiać nawigację w samochodzie, jak i później z niej korzystać na większym o bardziej czytelnym wyświetlaczu. To oczywiście nie wszystko, albowiem będziemy mogli poprosić naszego Asystenta Google o sprawdzenie kalendarza, ustawianie przypomnień, nawiązywanie i odbieranie połączeń. To ostatnie jest niezwykle istotne, gdyż nie tylko wpływa na bezpieczeństwo jazdy, lecz również ochroni nas przed mandatem za korzystanie z telefonu.

Asystent w Android Auto zapewni nam także dostęp do kontaktów, korzystanie z kilku popularnych komunikatorów. Ponadto możemy dzięki niemu sterować aplikacjami multimedialnymi, zwłaszcza służącymi słuchaniu muzyki: Spotify, Tidal, Google Play Music, Amazon Music czy Deezer. Możemy zatem w czasie jazdy słuchać zarówno muzyki, jak i podcastów, transmisji radiowych.

Od teraz w naszym kraju do poprawnego korzystania z Android Auto będzie nam potrzebny telefon z systemem Android 6.0 lub nowszym, jak i oczywiście niezbędna jest transmisja danych. W ten oto sposób nawet użytkownicy starszych telefonów będą mogli połączyć się ze swoim samochodem.  

Licencja: Creative Commons
0 Ocena