Wielu z nas planuje wykorzystać urlop w jak największym stopniu, tak aby zregenerować siły i odpocząć przed kolejnym rokiem pracy i nauki. W tym celu obieramy interesujący nas kierunek i ruszamy. Polskie morze potrafi zaoferować wiele atrakcji. Oprócz popularnych miejscowości nadmorskich, które przyjmują wielu turystów, również poza sezonem, tak można znaleźć i okolice oferujące ciszę i spokój.

Data dodania: 2020-11-09

Wyświetleń: 549

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Atrakcje turystyczne w Kołobrzegu i okolicy

Znajdą się ciekawe miejsca, zarówno pod względem krajobrazowym jak i działalności człowieka. Jedną z nielicznych miejscowości, która znajduje się zarówno w odległości niewielkiej od Kołobrzegu, a zarówno nieco na uboczu jest Grzybowo.

Będąc właśnie w Grzybowie warto zainteresować się następującymi miejscami.

Dziki Zachód w Zieleniewie położony jest niecałe 7 km od Grzybowa, w pięknym uzdrowisku Kołobrzeg. Miejsce to z pewnością przypadnie do gustu wszystkim, którzy interesują się klimatem westernu. Park rozrywki posiada wiele atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Znajdziecie Państwo między innymi: wioskę indiańską, Western City, Lunapark, Motorpark, miasteczko ruchy drogowego, mini zoo i stadninę koni. Wiele dobrej zabawy i radości. Pozwala to całkowicie oderwać się od codzienności. Wszystkim wielbicielom zabawy na świeżym powietrzu, szczególnie polecane jest odwiedzenie Dzikiego Zachodu.

Wycieczki morskie warto podczas pobytu nad morzem, udać się w rejs po Bałtyku. Do wyboru najczęściej rejsy wycieczkowe, morska wycieczka Jantarem na duńską wyspę Bornholm, morska wyprawa dla wędkarzy – połów z kutra na dorsza. W rejs wycieczkowy można się wybrać jednym z wielu cumujących przy nabrzeżu statków. Szczególnie atrakcyjny możne okazać się rejs statkiem Vikingów. Równie ciekawy będzie rejs statkiem pirackim , albo pasażerskim Santa Maria z którego można wygodnie podziwiać piękno krajobrazu. Statek Monika III oferuje natomiast rejsy dla wędkarzy grupowo jak i indywidualnie. Szczególnie atrakcyjny jest rejs na wyspę Bornholm. Podczas pobytu można udać się w niezwykle interesującą wycieczkę autokarową z przewodnikiem. Naprawdę warto się przekonać o walorach wyspy Bornholm.

Wszystkich miłośników historii, a w szczególności historii wojskowości, z pewnością zainteresuje oferta jaką przygotowało Centrum Wojskowe Bastion. Możliwość przejażdżki czołgiem T55, pływającym transporterem samobieżnym, amfibią gąsienicową oraz wieloma innymi pojazdami militarnymi to ciekawie spędzony czas. Możliwy jest także zakup pozbawionej cech bojowych broni kolekcjonerskiej oraz innych sprzętów militarnych. Warto chociaż przez chwilę poczuć się jak w wojsku, odwiedzając Centrum Wojskowe Bastion.

Latarnia Morska w Kołobrzegu liczy 26 metrów wysokości. Potrafi emitować światło nawet na odległość 29,6 km (16 mil morskich), natomiast jego wysokość sięga 36,5 m n.p.m. Wejście na szczyt i możliwość podziwiania miasta z wysokości, wynagradza włożony trud. Latarnia morska stanowi wizytówkę Kołobrzegu. W jej wnętrzu znajduje się klimatyczna kawiarnia, a u jej podstaw muzeum, prezentujące wiele minerałów do obejrzenia. Latarnia to bez wątpienie jeden z obowiązkowych punktów do zwiedzenia podczas pobytu w mieście.

A po całodniowym zwiedzeniu i korzystaniu z atrakcji nadmorskiej miejscowości należy udać się na zasłużony spoczynek. Bogata oferta noclegowa w mieści i okolicy sprosta nawet największym wymaganiom turystów.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena