Współczesny człowiek jest nieustannie bombardowany rozmaitymi bodźcami. Żyjemy w ciągłym biegu i poczuciu, że ciężko pracujemy, ponieważ tak naprawdę nie mamy czasu, by się zatrzymać i po prostu być. To sprawia, że coraz trudniej u nas z koncentracją. Tym samym czujemy się wiecznie zajęci, a jednocześnie nie udaje nam się osiągnąć zamierzonych celów. 

Data dodania: 2020-09-16

Wyświetleń: 576

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

DeepWork – jak skutecznie pracować w firmie i w domu

DeepWork, czyli „praca głęboka” to umiejętność, która pozwala wygrać z rozpraszającymi czynnikami i skupić się na wykonywaniu zamierzonych zadań. Dowiedz się więcej!

DeepWork – czym jest praca głęboka?

Twórcą pojęcia pracy głębokiej, czyli DeepWork, jest Cal Newport, który napisał na ten temat książkę („Praca głęboka. Jak odnieść sukces w świecie, w którym ciągle coś nas rozprasza”). Definiuje on pracę płytką jako zadania, które można wykonywać bez większego namysłu i skupienia, również w towarzystwie rozmaitych rozpraszaczy. Nie wymaga ona większego wysiłku intelektualnego, ale jednocześnie wytwarza niewielką lub wręcz zerową wartość.

Praca głęboka wymaga skupienia i wysiłku umysłowego. Jest wykonywana wtedy, gdy nic nas nie rozprasza. Dzięki temu możemy: 

  • rozwijać swoje umiejętności, 
  • wytwarzać nową wartość,
  • w pełni wykorzystywać swój potencjał. 

Celem jej stosowania jest przede wszystkim poprawa produktywności. Idea DeepWork, choć kojarzy się głównie z pracą zawodową, może mieć również zastosowanie podczas wykonywania rozmaitych codziennych obowiązków. Jej wdrożenie pozwala realizować zamierzone zadania efektywniej, a przez to maksymalizować zyski i ograniczać straty wynikające z rozkojarzenia. W rezultacie łatwiejsze jest również uzyskanie równowagi pomiędzy pracą a odpoczynkiem.

Efektywna praca w domu i w firmie – czy to możliwe?

Wiele osób zmaga się obecnie z koniecznością pracy w domu ze względu na panującą pandemię. Niejednokrotnie jest to duże wyzwanie ze względu na liczne czynniki utrudniające koncentrację. Efektywna praca zdalna to jednak nie oksymoron. Co więcej, wiele ludzi znakomicie odnajduje się w tym środowisku po dokonaniu zaledwie kilku zmian w swoim podejściu do obowiązków i rytuałach związanych z ich wykonywaniem! To właśnie zmiany związane z filozofią DeepWork.

Jak wykonywać pracę głęboką? Istnieje co najmniej kilka metod i strategii, które pozwalają wyzbyć się rozpraszaczy i skupić całkowicie na realizowanych zadaniach. Oczywiście osiągnięcie pożądanych rezultatów wymaga ćwiczeń i konsekwentnego działania w tym kierunku. W skrócie, przejście na DeepWork wymaga stworzenia zupełnie nowego rytuału pracy, który powinien być dopasowany do preferencji konkretnej osoby. Gdy już wypracujesz swój styl, możliwa będzie zarówno praca w firmie, jak i domowe biuro nie będą Cię przerastać i szybko wykonasz wszystkie zamierzone zadania.

Budki akustyczne hushWork – wspomaganie dla pracy głębokiej

Istnieją również sposoby na to, by ułatwić sobie odcięcie się od rozpraszających czynników. Efektywnej pracy – czy to w firmie, czy też w domu – zdecydowanie sprzyja spokój. Szczególnie brak nachalnych bodźców akustycznych ułatwia koncentrację na aktualnie wykonywanych zadaniach. Warto jednak wiedzieć, że całkowita cisza też może być niekorzystna. Dlatego tak interesującym rozwiązaniem są budki akustyczne hushWork, które tłumią zewnętrzne dźwięki do przyjemnego, cichego szumu. Dzięki temu tworzą doskonałe warunki do pracy głębokiej!

[obraz_1]

Jak uzyskać warunki do wykonywania pracy głębokiej w pełnym skupieniu? Dzięki budkom hushWork jest to możliwe nawet w  głośnym biurze.

Budki hushWork to niewielkie jednoosobowe kabiny wyposażone w biurko, gniazda zasilania i opcjonalne dodatkowe wyposażenie. Sprawdzają się w wielu biurach na całym świecie. Obecnie coraz więcej osób wybiera je również w celu ułatwienia sobie pracy zdalnej. Zajmują niewiele miejsca i są mobilne, dlatego jest to tak korzystne rozwiązanie. Obok klasycznej budki hushWork warto zainteresować się modelem hushWork.sit&stand, który jest wyposażony w regulowane biurko. Dzięki temu możesz pracować w najwygodniejszej dla siebie pozycji – na siedząco lub na stojąco! Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź stronę https://hushoffice.com/pl/!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena