Prywatna opieka medyczna to jeden z najważniejszych i najchętniej oferowanych pracownikom benefitów pozapłacowych. Personel coraz częściej oczekuje tego dodatku do pensji, natomiast pracodawcy chętnie go zapewniają, ponieważ zdają sobie sprawę z istotności dostępu do szybkiej i profesjonalnej pomocy w rozmaitych przypadkach. 

Data dodania: 2020-09-15

Wyświetleń: 532

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Które pakiety medyczne dla firm warto wziąć pod uwagę?

Zastanawiasz się, jaki pakiet medyczny wybrać dla swojej firmy? Sprawdź nasz krótki poradnik dotyczący tego zagadnienia!

Prywatny pakiet medyczny dla pracowników – dlaczego warto?

Nie jest tajemnicą, że rodzima publiczna opieka zdrowotna nie oferuje pacjentom zbyt dobrych warunków, szczególnie w zakresie szybkiej dostępności wizyt, badań, zabiegów i innego rodzaju świadczeń. Dlatego też dodatkowy, prywatny pakiet zapewniający dostęp do wielu usług, na które w innym razie trzeba by było czekać miesiącami, to bardzo dobry wybór. Tego rodzaju grupowe ubezpieczenia zdrowotne dla pracowników danej firmy noszą nazwę pakietów zdrowotnych. Oferta w tym zakresie jest szeroka, co może generować trudności w wyborze, ale jednocześnie stanowi dobrą informację. Duża konkurencyjność rynku sprawia bowiem, że dostępnych jest coraz więcej wysokiej jakości usług w bardzo dobrych cenach.

Jak wybrać pakiet zdrowotny?

Wybierając pakiet zdrowotny dla pracowników, warto jednak kierować się nie tylko kosztami. Bardzo ważna jest także dostępność usług. Istnieje wiele prywatnych ubezpieczeń tego typu o zasięgu ogólnopolskim, oferujących dostęp do setek lub nawet tysięcy placówek w całym kraju. Teoretycznie jest to świetne rozwiązanie, ponieważ umożliwia skorzystanie z profesjonalnej pomocy nawet podczas wyjazdu służbowego czy wakacyjnego. W praktyce jednak przychodnie i gabinety mogą być niekorzystnie usytuowane. Zdarza się, że nawet w tak dużym mieście jak Warszawa, trzeba pokonywać znaczne odległości, by dostać się do lekarza.

Oczywiście warto zwracać również uwagę na zakres usług. Czy oferta obejmuje badania medycyny pracy, dostęp do specjalistów, wizyty domowe? Czy może zawiera jakieś dodatkowe usługi? Dobrze również sprawdzić, na jak długo zawierana jest umowa, jak odbywa się rozliczenie. Warto sprawdzić, czy łatwo umówić się na wizytę, a także skontaktować się z działem obsługi klienta i w jaki sposób rozwiązywane są problemy. W razie wątpliwości można poszukać informacji i opinii o dostawcy usług medycznych w internecie.

Pakiet medyczny dla firm – co wybrać?

Z pewnością warto zwrócić uwagę na oferty mniejszych prywatnych ośrodków medycznych. Zwykle zapewniają one znacznie wyższy poziom obsługi klienta oraz lepszą dostępność usług na danym obszarze. Przykład? Opieka medyczna dla firm w CMP. To sieć kilkunastu placówek na terenie Warszawy i okolic, dostępnych w niemal każdej dzielnicy. W ramach pakietu pacjenci mogą jednak również korzystać z usług kilkudziesięciu przychodni partnerskich w pozostałych regionach polski. Pakiety są bogate, a każda korzystająca z nich firma ma własnego opiekuna klienta, który czuwa nad jakością współpracy. Aby dowiedzieć się więcej, zajrzyj na stronę Centrum Medycznego CMP.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena