Jeśli nie zdajemy sobie sprawy z tego, za co powinien odpowiadać wodzirej weselny, to możemy zupełnie niepotrzebnie narazić się na wynajęcie kogoś niewłaściwego. Należy pamiętać, że wodzirej weselny jest osobą, która towarzyszy gościom przez dosyć długi czas, a ostatnie czego potrzebujemy to dodatkowy kłopot dla Państwa Młodych.

Data dodania: 2020-07-23

Wyświetleń: 610

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Profesjonalny wodzirej weselny odpowiada za więcej niż dobrą zabawę

Wesele jest specyficznym wydarzeniem, które następuje zaraz po jednej z najważniejszych uroczystości w życiu człowieka. Oznacza to, że Młoda Para absolutnie nie jest w nastroju na jakiekolwiek uchybienia, a i tak stresuje się tym, czy na pewno każdy z gości dobrze się odnajdzie, bo przecież nie wszyscy się znają. Z kolei sami goście są w podniosłym nastroju po ceremonii i są gotowi na świętowanie. A w jakiej sytuacji jest wodzirej weselny?

  • Musi w swobodny i naturalny sposób wprowadzić gości w konwencję wesela
  • Musi zadbać o to, żeby nastrój się utrzymał do późnych godzin
  • Musi mieć na uwadze wszelkie potrzeby Pary Młodej i dodatkowe sugestie
  • Musi umieć dostosować zaplanowane zabawy do nastrojów i warunków
  • Musi mieć dobry kontakt z DJem, żeby wszelkie działania były spójne

Wodzirej weselny jest niejako osobą do zadań specjalnych. Z jednej strony nawiguje wszystkimi gośćmi za pomocą zabaw i atrakcji, z drugiej dba o tych, którzy mogliby poczuć się "wykluczeni". Elementem wesela, który może wywoływać błędne postrzeganie roli wodzireja, jest alkohol. 

Czy wodzirej weselny powinien wykorzystywać alkohol do animacji gości?

Profesjonalny wodzirej weselny nie odpowiada za dyktowanie tempa spożycia i nie pełni roli nakłaniającej. Ma zagwarantować zabawę w zakresie atrakcji, które przygotował, a alkohol jest wyłącznie dodatkiem, który na weselu jest obecny. Alkohol daje początkowe ośmielenie i ożywia, jednak równie szybko powoduje zmęczenie, co sprawia, że nie wszyscy mogą "dotrwać" do końca. Dobrze wyważona zabawa to podstawa udanego wesela, więc warto zdać się na osobę, która ma doświadczenie i może zaoferować nam naprawdę ciekawe pomysły.

Wodzirej na wesele musi być profesjonalny!

Niezależnie od szerokości geograficznej, wodzirej na wesele powinien być kompetentnym "kierownikiem wycieczki", który przeprowadzi gości przez wszystkie atrakcje i etapy tego uroczystego wydarzenia. To nie tylko sama organizacja zabaw i aktywizacja gości, ale również choćby obsługa świateł i w ogóle pomoc w rozplanowaniu całego wydarzenia. Jeśli chodzi o DJa, to warto zatrudnić takiego, którego wskaże wodzirej weselny. I odwrotnie, jeśli proces zaczynamy od wyboru DJa. Niech poleci wodzireja. Muszą być zgrani i dobrze się dogadywać, żeby wszystko przebiegło pomyślnie. Wybór właściwego wodzireja to w przypadku wesela naprawdę połowa sukcesu. A może nawet więcej? 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena