Tradycja wręczania kwiatów przy róożnych okazjach towarzyszy nam od bardzo dawna i nikogo nie dziwi. Co bardziej wnikliwi interesują się nawet tym, jakie kwiaty pasują do kontekstu określonych sytuacji. Pamiętamy np., żeby nie wręczać parzystej liczby roślin w bukiecie. A co z wręczaniem sztucznych kwiatów w prezencie?

Data dodania: 2020-07-22

Wyświetleń: 619

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Sztuczny storczyk ma szereg zalet, które czynią z niego świetny prezent!

Kwiaty mogą pełnić rolę pięknego symbolu, a umieszczone w wazonie po powrocie z uroczystości będą nam jakiś czas przypominać o wzruszających chwilach. A potem przeminą. Tu dochodzimy do pierwszej przewagi kwiatów sztucznych nad żywymi - one po prostu dłużej wytrzymają, a my nie będziemy musieli dbać o ich pielęgnację. Dzięki temu ich symbolika utrzyma się dłużej, a storczyk - znany również jako orchidea - symbolikę ma bogatą i sprzyjającą bardziej oficjalnym okazjom. 

Storczyk sztuczny jako prezent jest lepszy niż żywy?

Storczyk symbolizuje elegancję, bogactwo, luksus, jak również miłość, siłę i odwagę. To trafiony wybór, jeśli chcemy podziękować przełożonemu czy nauczycielowi. To idealny kwiat "do gabinetu". Jednak podarowanie żywego storczyka niesie ze sobą kilka komplikacji natury środowiskowej. Storczyk to dosyć kapryśny kwiat, który co prawda lubi światło, ale np. pełne słońce jest w stanie osmalić jego liście. Najlepiej kiedy światło jest rozproszone. Do tego storczyki należy starannie nawadniać, jednak nie lubią przelewania. Jednak trzeba pamiętać o tym, żeby raz w tygodniu tym tematem się zająć. Oczywiście nie są to wymagania, których nie da się spełnić, ale wręczając kwiat w prezencie, raczej nie chodzi nam o dołożenie obdarowywanej osobie obowiązków. 

Sztuczny storczyk będzie estetyczną ozdobą przez długi czas

Dlatego sztuczny storczyk wcale nie jest wydumaną alternatywą. Taki kwiat można postawić wszędzie i nie trzeba przywiązywać do niego uwagi, a ozdabia pomieszczenie równie skutecznie. Zwłaszcza, że sztuczne kwiaty nie są już efektem jakiegoś taniego wyrobnictwa, które kojarzy się tandetnie. Na rynku znajdziemy wysokiej jakości kwiaty sztuczne wykonane precyzyjnie z dużą dbałością o detale. Dobrej jakości sztuczny storczyk będzie eleganckim i estetycznym prezentem, który jest również bardzo poręczny, bo obdarowany nie będzie musiał się martwić "uchronieniem" upominku, nim ten trafi do wazonu lub doniczka, w której jest umieszczony, zostanie umieszczona w dogodnie oświetlonym miejscu. 

Storczyk sztuczny to nie tylko dobry prezent

Kwiaty sztuczne same w sobie dobrze nadają się do ocieplania wnętrz lokali usługowych, ponieważ wytrzymują sztuczne oświetlenie w dużym natężeniu, jak również wpływ klimatyzacji. Storczyk sztuczny posiada te same właściwości, a wiedząc już, jaka jest jego symbolika, naturalnym wydaje się, że kwiaty tego rodzaju świetnie nadadzą się do ozdobienia filii banku, kancelarii prawniczej czy gabinetu lekarskiego. Wszędzie tam, gdzie kwiaty są istotnym elementem wystroju, inwestycja w sztuczne odpowiedniki jest warta rozważenia. Również dlatego, że w pobliżu takich kwiatów spokojnie mogą przebywać np. alergicy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena