W dobie nowoczesnych rozwiązań, zaawansowanej grafiki 3D i wysokich budżetów, wiele starszych rozwiązań w branży gier zdecydowanie odchodzi w zapomnienie. Czy zatem podobny los czeka popularne gry przeglądarkowe? Niekoniecznie, bowiem zmienia się nie tylko technologia, ale i nasz styl życia, a do tego popularne klikacze zdają się być dobrze przygotowane.

Data dodania: 2020-06-03

Wyświetleń: 820

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czy gry przeglądarkowe mają rację bytu?

Kilka lat w branży takiej jak gry wideo to wieczność. Z roku na rok widzimy, jaki poziom osiągają nowe gry z najwyższej półki, oraz jak zmieniają się trendy i oczekiwania graczy. Zdają się być oni coraz bardziej wybredni, oczekują produkcji na najwyższym poziomie i często nie pozwalają sobie na kompromisy. Czy takie realia pozwolą przetrwać darmowym grom z przeglądarek? Paradoksalnie, jak najbardziej. Na samym początku, należy wskazać różnice między wspomnianymi grami największych twórców, a darmowymi grami online. Na pierwszy rzut oka widać, że te drugie zachęcają do siebie nie tylko możliwością uruchomienia bez drogiego sprzętu, ale i również są darmowe – w przeciwieństwie do nowych gier, których ceny często próbują podchodzić pod granicę 300 złotych. Inną kwestią, lecz równie ważną jest to, jak zmienił się nasz styl życia. Obecnie duża część naszego czasu to bycie w biegu, pośpiech i niekoniecznie umożliwia nam długie sesje z ulubionym tytułem tak często, jak byśmy tego oczekiwali.

Właśnie w tym momencie na scenę wkraczają produkcje z przeglądarek – darmowe, dostępne na wielu urządzeniach i mogące nas bawić zarówno kwadrans, jak i długie godziny czy tygodnie. Oczywiście taki styl grania wcale nie wyklucza jakiegokolwiek innego. Stanowi natomiast bardzo interesującą alternatywę w sytuacji, gdy akurat nie możemy sobie pozwolić na spokojny czas przed konsolą czy komputerem, podczas angażującej rozgrywki w długie i rozbudowane tytuły. Na dodatek, zróżnicowanie w segmencie gier przeglądarkowych jest na tyle duże, że zdecydowanie jest w czym wybierać. Do dyspozycji zainteresowanego oddano całą gamę tytułów. Są zarówno gry strategiczne, jak i turowe MMORPG, gry przygodowe, a nawet symulacje sportów i wyścigów. Niektóre produkcje są nawet odpowiednikami swoich większych i starszych braci z „dużego” ekranu. A najważniejsze w tym wszystkim i tak jest to, że daną grę można sprawdzić w dowolnym momencie i bez ponoszenia kosztów. Jest to zatem świetna alternatywa lub uzupełnienie dotychczasowej puli ogrywanych tytułów.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena