Rok 2020 do tej pory wygląda zupełnie inaczej, niż ktokolwiek mógł przypuszczać. Pewne kwestie pozostają natomiast niezachwiane, jak choćby większa część growych premier, które zapowiedziano na najbliższy czas. Choć jest już maj, czeka nas jeszcze kilka ciekawych premier w gatunku MMO. Na jakie tytuły warto zwrócić uwagę?

Data dodania: 2020-05-11

Wyświetleń: 807

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Co czeka gry MMO w 2020 roku?

Najbliższą i ważną premierą zdaje się być czwarte rozszerzenie do gry The Elder Scrolls: Online, o podtytule Greymoor. Pozwoli on graczom odwiedzić zachodnie tereny Skyrim, a także przyniesie wraz ze sobą szereg nowych zadań i usprawnień. Dużą nowinką jest system antyków, które będą możliwe do odnalezienia w świecie gry, a ich wydobycie odbywać będzie się przy pomocy minigier. Twórcy tego MMORPG poczynili duże postępy przywracając niejako grę do świata żywych, zatem cieszy się ona dużą popularnością i zawiera zabawę zarówno dla samotników, jak i graczy w wielkich grupach. Premierę zapowiedziano na 26 maja.

W temacie rozszerzeń, nadchodzi również ósmy dodatek do giganta gatunku multiplayer, czyli World of Warcraft. Kolejne rozszerzenie nosi nazwę Shadowlands i dostarczy czterech nowych stref zadań, raidów oraz wszelkiej maści aktywności. Oś fabularna toczy się po zwycięstwie Sylwany z Królem Liszem i przełamaniu bariery między światami umarłych i żywych. To właśnie w tytułowej Krainie Cieni będzie toczyć się akcja nowego dodatku.

Na 2020 rok zapowiedziano także produkcję WiLD, która zdaje się być niezwykle tajemniczym tworem francuskiego studia Wild Sheep. Co wiemy o tym tytule? Akcja dzieje się w prehistorii, bohaterem jest szaman mogący przejmować władzę nad zwierzętami, świat gry jest generowany proceduralnie oraz nigdy nie wiemy, czy przeciwnik jest sterowany sztuczną inteligencją, czy też stoi za nim realny gracz. Podobnie jak przy No Man’s Sky? Zdecydowanie, choć tak naprawdę dość niewiele wiadomo co z WiLD tak naprawdę się dzieje.

Warto też pochylić się nad Valnir Rok od studia Encurio. Jest to sandboksowa wariacja na temat mitologii nordyckiej, w ramach której znajdziemy się w skórze wikinga. Cała załoga ludów północy znalazła się w tajemniczym miejscu, pełnym magii i nadprzyrodzonych zjawisk. Duża dowolność w prowadzeniu postaci pozwala nam zarówno na skupieniu się na rzemiośle czy wykonywaniu misji w świecie gry, ale równie dobrze możemy dołączyć do klanu walczącego o wpływy i terytoria. Tutaj objawia się zaawansowany system sieciowej rywalizacji.

To tylko kilka z interesujących premier w gatunku MMO, acz wydają się być najbardziej godne uwagi. Gatunek wbrew niektórym opiniom radzi sobie naprawdę dobrze, a rok 2020 obfituje w kilka ciekawych premier, czy rozszerzeń dla dobrze znanych marek.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena