Majówka kojarzyła nam się z czasem spotkań, ładnej pogody, niekiedy i wyjazdów. W tym roku jest inaczej, a wszystko za sprawą wyjątkowych okoliczności na całym świecie. Większość dotychczasowych aktywności jest niewskazana, a nawet i zabroniona. Jest to zatem świetny czas na nadrobienie growych zaległości i zabawy online. 

Data dodania: 2020-04-28

Wyświetleń: 812

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jakie gry multiplayer na majówkę?

Ważnym elementem majówek była z reguły socjalizacja i zabawa z innymi, czy to znajomymi czy rodzinom. Obecnie nawet ta czynność jest poddana restrykcjom, a człowiek jak by nie było jest istotą społeczną. Z pomocą przyjdą nam z pewnością gry multiplayer i online, w których bez ruszania się z domu spędzimy czas z innymi ludźmi. W naszym zestawieniu znalazło się miejsce zarówno dla dużych tytułów MMO, jak i darmowych gier online.

Pierwszą propozycją jest istny gigant gatunku MMORPG, od wielu lat utrzymujący wielomilionową populację graczy. Mowa oczywiście o World of Warcraft, czyli grze online od Blizzard Entertainment. Tytuł ten od 2004 roku doczekał się wielu rozszerzeń, obejmujących także nowe klasy postaci i rasy do wyboru. O ile jest to tytuł wymagający uiszczania opłaty abonamentowej, tak dostępna jest wersja trialowa. Rozgrywka w niej obejmuje darmową zabawę do osiągnięcia 20 poziomu postaci. Można w ten sposób sprawdzić to, czy gra nam się spodoba. Warto pamiętać, że popularny WoW szalenie wciąga i na majówce może się nie skończyć.

Drugą pozycją z gatunku MMORPG jest Guild Wars 2, dość mocny konkurent dla wymienionego wyżej World of Warcraft. Mówimy tutaj o tym samym gatunku, więc sama rozgrywka jest dość podobna - rozwój postaci, questy, drużyny, wspólne raidy i wielka przygoda. Warto jednak wspomnieć, że to Wojny Gildii zdają się być lepszą opcją dla bardziej samodzielnych czy casualowych graczy. Sama rozgrywka jest bardziej dynamiczna, nie wymaga aż takiego zwracania uwagi na aspekty tradycyjnego MMO, a graczy niedzielnych przyciągnie także oprawa wizualna. Jest to gra wydana w 2012 roku, zatem aż 8 lat po swoim konkurencie. Co jeszcze? Gra nie wymaga abonamentu - potrzebny zatem jest jednorazowy zakup tytułu i można się bawić do woli.

Odpocznijmy na chwilę od MMO i przenieśmy się do świata MOBA, czyli massive online battle arena. Gra League of Legends jest kojarzona chyba przez wszystkich, ale i tak zasługuje na miejsce w tym zestawieniu. Darmowa gra online, gigantyczna społeczność graczy, system rang i wiele postaci do zdobycia - czy można wymagać więcej? Do tego baśniowa oprawa wizualna i fakt, że na pewno znajdą się znajomi gracze. Co prawda, w grze zdarzają się przypadki tosktycznych graczy. O ile nie jest to przyjemne, to nie jest też ewenementem i nie sprawia, że można tę grę pominąć.

Warto także rzucić okiem na Warframe. Jest to kolejny przykład na to, że darmowe gry online już dawno przestały odstawać od swoich płatnych konkurentów. Warframe jest grą online dostępną zarówno na PC, jak i na konsolach nowej generacji, czyli Playstation 4 i Xbox One. Wspaniała oprawa graficzna i ciekawy pomysł na rozgrywkę - jej trzon to nie rywalizacja, ale współpraca z innymi graczami w świecie sciencie fiction. Cały czas rozwijana, aktualizowana i wzbogacana o nową zawartość - przepis na wspaniałą grę sieciową.

To oczywiście zaledwie garstka ciekawych tytułów online. Można by wymienić jeszcze choćby Path of Exile dla fanów Diablo, czy wszelkie Battle Royale z Fortnite na czele. Ale z racji okoliczności, każdy z pewnością znajdzie czas na wyszukanie idealnej gry dla siebie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena