Krzesło turystyczne występuje w różnych wariantach. Wybór modelu będzie zależał od tego jak chcemy je wykorzystać. Szykując się na trekking, gdy sprzęt chcemy zmieścić w plecak, najpewniej nie znajdzie się na liście. Będzie jednak sporo okazji, gdzie krzesło biwakowe znajdzie się na górze listy.

Data dodania: 2020-05-12

Wyświetleń: 603

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Grilowanie ze znajomymi

Gdy organizujemy grilla lub ognisko, krzesełko turystyczne to świetne rozwiązanie. Jest lekkim, zajmującym mało miejsca elementem, który łatwo będzie przechowywać.

Weekendowe wędkowanie

Dla wielu osób krzesło turystyczne przywodzi na myśl wędkarstwo. Wyjazd na ryby daje możliwość świetnego wykorzystania siedziska. Gdy możemy komfortowo siedzieć, nawet słabsze rybobranie nie będzie uznane za czas stracony.

Camping

Gdy planujemy wypoczynek na biwaku, warto zabrać krzesło kempingowe i stolik turystyczny. Dzięki temu relaksując się będziemy mogli wygodnie zjeść posiłek i podziwiać otaczającą nas przyrodę.

Dłuższe podróżowanie samochodem

Podróż samochodem może zmęczyć, warto wtedy zorganizować postój. Podczas odpoczynku wyciągnijmy krzesło biwakowe. Przerwa na świeżym powietrzu sprawi, że dalsza podróż będzie bardziej bezpieczna.

Wyjazd w skały

Gdy planujesz spędzić dzień w skałach, krzesełko turystyczne pozwoli na wartościowy odpoczynek w przerwach między wspinaczką i przyjemniej będzie obserwować innych wspinaczy.

Krzesło kempingowe – który model będzie najlepszym wyborem?

Gdy dojdziesz do wniosku, że krzesło biwakowe jest produktem, którego potrzebujesz, dla ułatwienia wyboru przedstawiamy krzesła turystyczne w podziale na trzy grupy.

Standardowe krzesło turystyczne

Wygoda w połączeniu z niską wagą. Optymalne rozwiązanie biorąc pod uwagę rozmiar, komfort i ciężar. Są to modele nie za małe i nie za duże. Jednym słowem – uniwersalne.

Krzesełko turystyczne w wersji minimalistycznej

Gdy liczy się wielkość i waga, postaw na minimalistyczne rozwiązania. Krzesełka turystyczne potrafią ważyć tylko 300 g, a w wersji złożonej zajmować objętość podobną do butelki z wodą. Udaje się to osiągnąć dzięki lekkim materiałom (np. aluminium), ale także najprostszej konstrukcji. Takie krzesła będą więc trochę mniej wygodne (mniejsze, niższe), ale oszczędność kilkuset gram jest tego warta.

Krzesło kempingowe z licznymi udogodnieniami

Dla prawdziwych miłośników campingów polecamy krzesła kempingowe w wersji deluxe. Takie modele oczywiście będą cięższe i większe, ale zapewnią Ci nieporównywalny komfort. Są to modele skoncetrowane na wygodzie użytkownika. Znajdziesz tu rozwiązania typu uchwyt na napoje, kieszonki, możliwość regulacji kąta nachylenia czy super praktyczne pokrowce do transportowania. Takie modele mają również stabilniejszą konstrukcję czy antypoślizgowe nogi. Producenci nie zapominają również o designie – w tej kategorii znajdziesz największy wybór wzorów tak żebyś był zadowolony z przestrzeni, którą stworzysz obok swojego campera czy namiotu.

Bez względu na to jaką aktywność planujemy w trakcie wypoczynku, krzesło kempingowe może się okazać wartościowym dodatkiem ułatwiającym wypoczynek.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena