Pies to najczęściej wybierane zwierzę domowe. Posiadanie tego zwierzęcia ma wiele zalet. Każdy wie, że regularna aktywność fizyczna bardzo korzystnie wpływa na stan zdrowia. Spacery z czworonogiem dotleniają organizm, poprawiają jego odporność. Pozytywnie wpływają też na kondycję fizyczną i psychikę. Dodają energii. Poprawiają samopoczucie i jakość snu.

Data dodania: 2020-05-11

Wyświetleń: 912

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Zalety posiadania psa

Obcowanie z psem przyczynia się do obniżenia ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu, przebywanie w towarzystwie psa relaksuje, odstresowuje, warto więc każdego dnia poświęcić trochę czasu na zabawę z przyjacielem, na głaskanie go i przytulanie.

Posiadanie czworonożnego przyjaciela wpływa na lepszą samoocenę i zwiększa poczucie własnej wartości. Czujemy się potrzebni i odpowiedzialni za życie i zdrowie tej żywej istoty.

Posiadanie psa bardzo korzystnie wpływa na relacje społeczne. Właściciele psów łatwiej nawiązują kontakty z innymi ludźmi. Podczas spacerów z pupilem można nawiązać wiele nowych znajomości i przyjaźni.

Obecność psa zwłaszcza w domach osób starszych i samotnych  pomaga zwalczyć depresję. Pies to lek na samotność. Osoby samotne mają się do kogo odezwać, opieka nad psem to też sposób na zabicie nudy.

Niezależnie od tego, czy wybierzemy psa rasowego czy kundla, niezależnie od tego, czy będzie to duży czy miniaturowy pies, każdy z nich odwdzięczy nam się miłością i serdecznością. Pies to najlepszy przyjaciel, od którego nigdy nie usłyszymy złego słowa. Po powrocie do domu zawsze czeka nas serdeczne powitanie.

Obowiązki wobec psa

Posiadanie psa to również obowiązki. Wprawdzie spacery to dla większości właścicieli psów przyjemność, ale na spacery z psem często trzeba wychodzić wczesnym rankiem lub późnym wieczorem, zdarza się też, że nasz pupil potrzebuje wyjść w środku nocy.

Należy zapewnić zwierzęciu opiekę weterynarza, zadbać o szczepienia ochronne, trzeba też przygotować się finansowo na leczenie psa w przypadku ewentualnych chorób.

Koniecznie trzeba zadbać o odpowiednie żywienie zwierzęcia. Karma dla psa powinna być dobrej jakości, powinna zawierać wszystkie niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich ilościach. Bogaty wybór karm oferuje sklep Zwierzakowo.pl. Karma musi być też dostosowana do wieku zwierzęcia, jego wielkości, rasy i trybu życia.

Zanim weźmiemy psa do domu, musimy się zastanowić, czy mamy odpowiednie warunki mieszkaniowe, czy znajdziemy czas na spacery, opiekę, pielęgnację, co zrobimy ze zwierzęciem w czasie wyjazdu na wakacje czy na weekend.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena