Co daje masaż prostaty i czy warto przekonać się do tego rodzaju praktyki?

Data dodania: 2020-05-05

Wyświetleń: 1919

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Masaż prostaty, czy warto?

Do niedawna panowie znali prostatę tylko w kontekście problemów zdrowotnych. Jak się okazuje, masaż prostaty to również przyjemność i... pomoc w zachowaniu dobrej kondycji gruczołu prostaty, który odpowiada za sprawność seksualną mężczyzn. Dowiedz się więcej na ten temat, czytając poniższy tekst!

Co to jest prostata i jak ją znaleźć?

Prostata to męski gruczoł krokowy o wielkości orzecha włoskiego, który znajduje się w odbycie. Dokładnie kilka centymetrów od samego odbytu. Gruczoł prostaty bardzo często nazywany jest męskim punktem G, dlatego, że przyjemność, jaką daje stymulacja tego miejsca, jest porównywana do wrażeń, jakie daje kobiecy punkt G. Prostatę bardzo łatwo jest wyczuć palcem. Zanim to jednak zrobisz, obetnij krótko paznokcie i nawilż palec żelem intymnym, by nie sprawiać sobie dyskomfortu. Alternatywą dla stymulacji prostaty palcem jest korzystanie z masażera prostaty. To coraz popularniejszy gadżet wśród mężczyzn.

Co daje masaż prostaty?

Znacie to powiedzenie: nieużywany mięsień zanika? Tak samo jest z prostatą. Gruczoł prostaty stymuluje seks. Dlatego lekarze polecają często masaż prostaty profilaktycznie. Taka stymulacja pozwoli zachować sprawność gruczołu krokowego na dłużej. Co jeszcze?

  • Masaż prostaty przed i w trakcie seksu wzmacnia orgazm. Warto wyposażyć się do tego w masażer prostaty, by mieć wolne dłonie i skupiać się na seksie lub masturbacji.
  • Orgazm prostaty jest bardzo przyjemnym doświadczeniem. Warto tego doświadczyć.
  • Stymulowana prostata wzmacnia nie tylko orgazm, ale również poprawia jakość spermy i wytrysku.

Należy jedynie pamiętać, że masaż prostaty nie rozwiąże chorób prostaty i nie zastąpi konsultacji z lekarzem. Nie wstydźmy się mówić głośno o schorzeniach prostaty, bo to nic wstydliwego. To powszechne zjawisko! Poza tym, lekarze nie dają ogłoszenia na Facebooku o tym, że taki a taki mężczyzna badał prostatę. Nikt nie musi więc o tym wiedzieć. Za to Ty regularnie się badając, dajesz sobie szansę na szybkie wyleczenie prostaty i długie zdrowie. Profilaktyka to rzecz wspaniała. Podobnie jak masaż prostaty!

Czy masaż prostaty jest bezpieczny?

Tak, masaż prostaty jest bezpieczny i na pewno nikomu nie zaszkodzi. Panowie czują się skrępowani rozmową o stymulacji gruczołu krokowego, ponieważ męski punkt g znajduje się w odbycie. Zatem, aby się dostać do prostaty, trzeba rozluźnić zwieracze odbytu i zadbać o to, by nie podrażnić ścianek jelita. To dlatego poleca się w tym celu lubrykanty i profesjonalne masażery prostaty na pilota, które wykonują cały masaż i lokalizują prostatę bez pomocy użytkownika. 

Jak działa masażer prostaty?

Głównym zadaniem masażera jest dotykanie i uciskanie punktu P, czyli prostaty. Masażery, które wibrują, dodatkowo pomagają rozluźnić mięśnie odbytu i wzmacniają przyjemność czerpaną z masażu. Końcówki sięgające na zewnątrz także masują prostatę, ale od zewnętrznej strony. Dzięki temu wygodnie stymulujesz każdą okolicę gruczołu prostaty, która działa pobudzająco i przyjemnie. Masaż palcem nie jest tak prosty i przyjemny, jak korzystanie z masażera, jednak na początek warto poszukać prostaty właśnie za pomocą własnego palca. 

Masowanie gruczołu krokowego staje się coraz popularniejszą praktyką. Biorąc pod uwagę, jak bardzo jest to przyjemne, nikogo nie powinno to dziwić!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena