Jeśli planujesz montaż drzwi, warto zwrócić uwagę na zawiasy. Czy na pewno zapewniają odpowiednią nośność? Czy skrzydło drzwi jest dobrze osadzone i nie będzie skrzypieć? A może powinny wyglądać nieco inaczej, bo nie pasują wyglądem do ościeżnicy i skrzydła drzwi? 

Data dodania: 2020-04-24

Wyświetleń: 540

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dobry zawias drzwiowy gwarantuje większą żywotność samych drzwi

Niezależnie od powodu - dobre zawiasy to dłuższa użyteczność samych drzwi, więc warto się nad nimi zastanowić. Ten mały komponent jest ważniejszy, niż może się wydawać. To właśnie zawias drzwiowy ma znaczący wpływ na użytkowanie samego skrzydła drzwi. Umiejętnie dobrany zawias może pozbawić nas problemu skrzypiących drzwi i trzaskania. Najważniejsze, by wybrać go zgodnie z modelem drzwi i ościeżnicy - zawiasy do drzwi ppoż. będą inne niż zawiasy do drzwi pokojowych. Od umiejscowienia drzwi i materiału, z jakiego są wykonane, zależy dobór zawiasów. Na przykład, jeśli skrzydło drzwi jest delikatniejsze od drewna, warto rozważyć wsparcie drewnianymi kołkami łączeniowymi, do których zamocujemy zawiasy. Z kolei jeśli drzwi są mocniejsze od drewna, to i sam zawias drzwiowy musi być wytrzymały, by nie zaszkodzić stabilizacji skrzydła. Dodatkowo w grę wchodzą oczywiście względy estetyczne, bo przecież oczekujemy estetycznego efektu.

Zawiasy do drzwi ppoż., niewidoczne 3d, nierdzewne, samozamykające i wiele innych!

Branża jest szeroka, więc każdy producent zawiasów dba o to, żeby jego oferta była jak najlepsza. Walorem jest nie tylko długoletnie doświadczenie, ale również innowacyjność. Na przykład wprowadzenie do produkcji profilu mosiężnego czy systemu potrójnego łożyskowania, który zwieksza nośność zawiasów (a także pozwala na zastosowanie przy samozamykaczu do drzwi). Część firm oferuje również produkcję zawiasów na zamówienie, jeśli zależy nam na jakichś bardziej niekonwencjonalnych rozwiązaniach. Mimo że oferta może być szeroka, to przy okazji skrzydeł drzwi robionych np. na zamówienie, może nie być łatwo znaleźć odpowiednich zawiasów - stąd projekty produkowane specjalnie pod wymagania Klienta.

Sprawdzony producent zawiasów stawia na jakość

Jakość i dobry czas wykonania to główne walory, którymi cechuje się dobry producent zawiasów, ale liczy się również... czas dostawy. Najlepiej, żeby produkty trafiały do nas nawet dzień po założeniu zamówienia

Licencja: Creative Commons
0 Ocena