Jednym z najlepszych naturalnych materiałów wykończeniowych jest łupek, który charakteryzuje się ciekawą strukturą oraz bogatą kolorystyką. 

Data dodania: 2020-03-02

Wyświetleń: 212

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Płytki kamienne z łupka - uniwersalna dekoracja posadzki, ściany oraz elewacji

Dzięki temu płytki wykonane z tego kamienia wyróżniają się dekoracyjnością oraz trwałością i są stosowane na wiele sposobów, zarówno wewnątrz domu na podłogach czy ścianach oraz na zewnątrz budynków na altanach lub ogrodzeniach.

Jednym z najlepszych naturalnych materiałów wykończeniowych jest łupek, który charakteryzuje się ciekawą strukturą oraz bogatą kolorystyką. Dzięki temu płytki wykonane z tego kamienia wyróżniają się dekoracyjnością oraz trwałością i są stosowane na wiele sposobów, zarówno wewnątrz domu na podłogach czy ścianach oraz na zewnątrz budynków na altanach lub ogrodzeniach. Dlatego jest to doskonała propozycja dla osób, które poszukują ciekawych i praktycznych rozwiązań.

Posadzka z kamienia na lata

Kamienne płytki to świetne rozwiązanie do wykończenia podłogi. Bogactwo kolorów sprawia, że będą pasowały do każdego typu aranżacji. Płytki z łupka prezentują się elegancko, a dzięki nim można w prosty sposób odmienić styl pomieszczeń i dodać im szyku. To świetne rozwiązanie do kuchni, salonu czy też gabinetu.

Najlepiej sprawdzą się kamienne płytki o szlifowanym wykończeniu, dzięki czemu łatwiej można osiągnąć piękne efekty wizualne. Sprzyja to również pielęgnacji posadzki, czyszczenie nie sprawia bowiem problemów. Ponadto łupek trwale akumuluje ciepło, dlatego sprawdzi się z systemem ogrzewania podłogowego. Poza tym kamienna posadzka wyróżnia się wytrzymałością i jest odporna na uszkodzenia. Dzięki temu służy użytkownikom wiele lat.

Łupek - doskonały materiał dekoracyjny

Łupek to skała występująca naturalnie w wielu kolorach. To jedna z głównych zalet materiału. Dlatego znajduje zastosowanie w aranżacji i wykończeniu wnętrz, ponieważ końcowe efekty są naprawdę zachwycające.

Kamienne płytki można dostać w wielu odcieniach - od złotych, jasnych tonów, poprzez szarość i srebro, czerwienie, zielenie, po eleganckie czernie i grafity. Doskonałym rozwiązaniem są różnobarwne płytki łączące w sobie kilka odcieni. Położone w pomieszczeniu lub na elewacji domu dają niesamowite efekty wizualne, wzbudzające zachwyt. Ta różnokolorowość sprawia, że wykorzystując łupek, można wykończyć przestrzeń zgodnie ze swoim gustem. 

Płytki kamienne jako stylowy materiał elewacyjny

Łupek dzięki takim cechom jak: walor estetyczny, trwałość i łatwość montażu sprawdza się doskonale na elewacjach budynków. Naturalne kolory kamienia wspaniale prezentują się o każdej porze roku, a szczególnie w blasku promieni słonecznych. Kamień na elewacji przepięknie komponuje się z otaczającą dom zielenią. A gdy z podobnego materiału zostanie wykonana altana lub ogrodzenie, posesja nabierze unikalnego i harmonijnego wyglądu.

Dodatkowo kamień ten jest solidny i wytrzymały na różne czynniki atmosferyczne. Jeśli dodatkowo odpowiednio się go zabezpieczy, w doskonałym stanie będzie służył przez lata, nie tylko zdobiąc budynek, ale i chroniąc go przed negatywnymi skutkami czynników pogodowych.

Impregnacja kamienia z łupka

Odpowiednia impregnacja płytek z łupka, zapewni im żywotność i piękny wygląd na wiele, wiele lat. Dlatego należy zaopatrzyć się w dobrej jakości środek, następnie rozprowadzić go bardzo równomiernie na wyczyszczonej powierzchni, a potem zetrzeć. Ten nieskomplikowany zabieg ochroni kamień przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi i sprawi, że nie wchłonie wilgoci i łatwo oczyści się z zabrudzeń. Impregnację trzeba wykonywać okresowo dla zachowania lepszych efektów.

Dostępne są również impregnaty nie tylko chroniące kamienne płyty, ale także nadające im ciekawego efektu mokrego kamienia. W ten sposób zostaje podkreślona naturalna kolorystyka łupka.

Cena położenia płytek

Stosunkowo niska cena położenia płytek to ich duża zaleta. Za wykończenie posadzki albo ściany nie trzeba przepłacać. Cena płytek za metr kwadratowy zaczyna się od dwudziestu złotych i sięga około stu złotych. Zróżnicowanie cen sprawia, że każdy wybierze coś dla siebie i na miarę swoich możliwości finansowych.

Montaż płytek jest także tani i dosyć prosty, tym bardziej, że do trzech metrów wysokości nie są potrzebne dodatkowe zabezpieczenia w postaci kołków lub siatek. Dlatego aby cieszyć się wspaniałą elewacją lub ścianą w salonie, nie trzeba wydawać dużych kwot.

 

Zalety kamiennych płytek 

Płytki kamienne posiadają wiele atutów, przede wszystkim trwałość i odporność. Dzięki temu będzie pięknie wyglądać na elewacji przez wiele lat mimo deszczów, śniegów i innych mechanicznych uszkodzeń. Z łatwością można utrzymać go w dobrym stanie dzięki nieskomplikowanej impregnacji.

Ponadto płytki z łupka doskonale akumulują ciepło, dzięki czemu nie wykluczają ogrzewania podłogowego. Ważnymi zaletami są także piękna struktura i różnorodność kolorów.

Dzięki wymienionym atutom płytki kamienne mają wiele ciekawych zastosowań jako dekoracja posadzek, ścian, elewacji, ścieżek ogrodowych, ogrodzeń, altan i tarasów. Mogą być interesującym akcentem w przedpokoju, w gabinecie, a także w salonie. Świetnie sprawdzą się w przestrzeni między szafkami wiszącymi i stojącymi.

Te liczne zalety łupka oraz jego przystępna cena sprawiają, że to uniwersalny, praktyczny i ponadczasowy materiał wykończeniowy, z którego warto skorzystać, aranżując dowolną przestrzeń wewnątrz lub na zewnątrz domu. Dzięki swojej trwałości będzie służył użytkownikom przez wiele lat.

Jeśli interesuje Państwa temat płytek kamiennych zapraszamy do sklepu https://kamiennewnetrza.pl/ gdzie znajdziecie większość dostępnych na rynku kamieniarskim materiałów wykończeniowych.

Licencja: Copyright - zastrzeżona