Sukienki wieczorowe, choć zakładane okazjonalnie, są częścią garderoby, do której panie przykładają dość dużą wagę. Nic dziwnego, kobietom po prostu zależy, by w takiej kreacji wyglądać olśniewająco.

Data dodania: 2020-02-08

Wyświetleń: 1191

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Sukienki wieczorowe – jaką wybrać?
  1. Sukienki wieczorowe – podkreślenie kobiecości.
  2. Sposób na oryginalność, czyli sukienki na wieczór.

Gdy nadarza się okazja na wyjątkowe wyjście, jednym z problemów staje się kwestia: w co się ubrać? Dress code, czyli zasady określające dopasowanie ubrania do okazji, przewiduje na takie wyjścia właśnie sukienki wieczorowe. Zmieniające się trendy modowe dyktują, jakie wyjściowe kreacje są najmodniejsze. Jednak istnieją pewne uniwersalne zasady pozwalające wybrać idealną sukienkę na wieczór.

Sukienki wieczorowe – podkreślenie kobiecości

Ponadczasową zasadą co do wyboru sukienki wieczorowej jest ta, że wyjątkowa kreacja powinna podkreślać kobiecość. Niezależnie od sylwetki, dobrze dobrane i skrojone sukienki na wieczór eksponują mocne strony figury, a maskują niedoskonałości. Ważne jest, żeby podczas wyjątkowej okazji móc się poczuć kobieco. Kobiety pragnące wyeksponować nogi mogą postawić na krótsze sukienki albo takie, które od połowy uda uszyte są z przezroczystej tkaniny. Przezroczystości i koronki to dobry wybór dla kobiet chcących podkreślić szczupłe ramiona. Jeśli mocną stroną jest kształtny biust, warto wybrać dekolt typu hiszpańskiego (znakomicie współgra ze zwiewnymi sukniami) czy karo. Kobiety pragnące nadać swojej sylwetce kobiecego kształtu klepsydry powinny się zdecydować na rozkloszowaną sukienkę z paskiem podkreślającym talię. Dobrym sposobem na optyczne wydłużenie sylwetki są sukienki wieczorowe z pionowym rozcięciem w dolnej części — dyskretnie i ponętnie eksponującym nogę podczas chodzenia lub tańca.

Sposób na oryginalność, czyli sukienki na wieczór

Za drugą zasadę, która powinna przyświecać podczas wyboru sukienek na wieczór, należy uznać oryginalność wybranej kreacji. Po pierwsze dlatego, że same poczujemy się wyjątkowo, a po drugie – w ten sposób maleje szansa, że nasza suknia wieczorowa nie będzie jedyną taką na przyjęciu. Dzięki marszczeniom, krojowi, fakturze materiału, aplikacjom etc. nawet tak zwana mała czarna może się stać bardzo oryginalną sukienką na wieczór. Oryginalność może też być podkreślona wyjątkowym kolorem współgrającym na przykład z kolorem naszych włosów. Najlepszym przykładem jest tutaj zielona sukienka założona przez kobietę o rudych włosach. Sukienki wieczorowe w innych zdecydowanych kolorach wyglądają oryginalnie i ciekawie w połączeniu z dodatkami o kontrastujących z nimi barwach.

Dobrze dobrana sukienka wieczorowa na pewno przyczyni się do dobrego humoru, a tym samym przyjęcie będzie można uznać za udane.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena