Bitcoin to jedna z najpopularniejszych kryptowalut, której wartość sięga nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nic więc dziwnego, że wzbudza nie tylko duże zainteresowanie, ale również emocje. Jednak zakup oraz sprzedaż wirtualnej waluty nie jest tak prosta, jakby się mogło wydawać. Miejsce, gdzie odbywają się wszystkie transakcje, to giełda kryptowalut. 

Data dodania: 2019-11-28

Wyświetleń: 653

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Giełda Bitcoin

Jak działają takie platformy i kto ma prawo z nich korzystać?

Czym jest giełda kryptowalut?

Kryptowaluty, czyli wirtualne waluty, postrzegane są również jako aktywa. Oznacza to, że każdy jej posiadacz ma prawo wykorzystać zgromadzone środki w celu zawarcia transakcji handlowej lub wymiany. Jeżeli chcemy zamienić pieniądze w złotówkach na euro, wówczas udajemy się do kantora, oddajemy gotówkę w polskiej walucie, a następnie otrzymujemy równowartość tych pieniędzy w euro. Wszystko odbywa się stacjonarnie z użyciem banknotów. W przypadku giełd kryptowalut to miejsce, w którym następuje wymiana tradycyjnej waluty na kryptowaluty. Od tego momentu posiadacz może dysponować według własnego uznania zgromadzonymi środkami wirtualnymi. Jedną z różnic, którą można dostrzec pomiędzy tradycyjnym obrotem walutami, a transakcjami zawieranymi w przestrzeni blockchain, jest możliwość podglądania wszystkich ofert kupna i sprzedaży. Oznacza to, że wiemy, jakie oferty przyjął inwestor lub mają do dyspozycji kupujący, a następnie z łatwością można przedstawić konkurencyjną propozycję.

Jednak nie można zapominać również o innych możliwościach, jakie gwarantują giełdy kryptowalut. Wśród nich można wymienić możliwość organizowania zbiórek IEO, platformy edukacyjne czy też szkolenia. Jedną z popularnych giełd w Polsce jest Binance. Jak to działa?

Jak działa giełda bitcoin Binance?

Jak już zostało wspomniane, giełda bitcoin to złożony ekosystem, w którym użytkownicy nie tylko przeprowadzają transakcje handlowe, ale również korzystają z wielu innych możliwości. Wśród celów Binance z powodzeniem można zainwestować w projekty blockchain, a także znaleźć wsparcie w rozwoju własnego start-upu podczas 10-tygodniowego programu. Dodatkowo Binance udostępnia również platformę startową dla tokenów oraz obszerną bazę wiedzy z zakresu kryptowalut, liczne raporty i analizy, a także możliwość wzięcia udziału w kursie dotyczącym przestrzeni blockchain oraz wirtualnej waluty. Dodatkowo Binance bierze aktywny udział w licznych akcjach charytatywnych. Jak widać, giełda kryptowalut to nie tylko środowisko przystosowane do handlu kryptowalutami, ale również kreowanie wirtualnego świata składającego się z wyżej wymienionych elementów.

Jeżeli zdecydujemy się na sprzedaż kryptowaluty, wystarczy zalogować się na swoje konto na platformie Binance, a następnie przejrzeć informacje dotyczące aktualnie aktywnych ogłoszeń, księgi zamówień i wiele innych. Na tej podstawie należy wybrać interesującą nas kryptowalutę, w obszarze zakupu lub sprzedaży podać propozycję odpowiednie kwoty oraz złożyć ofertę. Jednak jak już zostało wspomniane, aby skorzystać z tej możliwości musimy posiadać aktywne konto klienta. Jak je założyć?

Jak założyć konto na giełdzie bitcoin Binance?

Aby założyć konto na giełdzie bitcoin Binance, należy wykonać kilka kroków. Pierwszy z nich to przejście na stronę platformy, a następnie kliknięcie przycisku “Zarejestruj się”. Kolejny krok to wypełnienie krótkiego formularza adresem e-mail oraz hasłem. Nie zapomnijmy również o zaznaczeniu oświadczenia dotyczącego wieku. Każdy użytkownik musi mieć ukończone 18 lat. Następnie na pocztę elektroniczną otrzymamy wiadomość z linkiem potwierdzającym rejestrację. Po kliknięciu w odnośnik należy skopiować link znajdujący się pod przyciskiem “Verify e-mail” lub po prostu kliknąć. Jeśli to zrobiliśmy, konto zostanie aktywowane. Jednak należy pamiętać o wprowadzeniu dodatkowych zabezpieczeń, na przykład dwuskładnikowe uwierzytelnianie.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena