O punkcie A nie jest tak głośno, jak o osławionym punkcie G u kobiet, a szkoda, bo strefa A jest naprawdę wyjątkowa dla każdej z pań! Dowiedz się, gdzie się znajduje punkt A w ciele kobiety, jaką daje przyjemność i dlaczego dotychczas tak niewiele się o nim mówi!

Data dodania: 2019-11-19

Wyświetleń: 2825

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Punkt A – gdzie się znajduje i jaką daje przyjemność?

Punkt A: lokalizacja i funkcja

Zastanawiasz się pewnie, dlaczego dopiero teraz mówi się o punkcie A. Jesteś skłonna/skłonny twierdzić, że to wymysł nieudolnych badaczy, ale nie masz racji! Strefa niezwykle dużej wiązki nerwów w pochwie znajduje się nie tylko w punkcie G, ale również wyżej. Odkrycia dokonała amerykańska badaczka Chua Chee Ann dopiero 1989 roku! Miało to miejsce w czasie wieloletnich badań nad kobiecymi problemami, związanymi między innymi z suchością pochwy. Doktor medycyny odkryła, że drażnienie strefy znajdującej się głęboko w pochwie sprawia, że pochwa samoczynnie nawilża się, nawet jeśli nie dzieje się to w momencie podniecenia, czy stymulacji innych stref. Regularne stymulowanie tego punktu pozwala pozbyć się problemów z suchością pochwy raz na zawsze!

Nieoficjalnie mówi się również o tym, że punkt A odpowiada za niezwykle intensywne i mocne orgazmy, które mogą następować jeden po drugim. Nie są to dane potwierdzone naukowo, jednak z relacji pań wynika, że faktycznie coś jest na rzeczy. Najlepiej więc zweryfikować te dane samodzielnie. W tym celu dowiedzmy się, jaka jest lokalizacja punktu A!

Silnie unerwiona strefa znajduje się kilka centymetrów nad punktem G, na tej samej, przedniej ściance pochwy. Punkt A jest nieopodal wejścia szyjki macicy i leży również w niewielkiej odległości od pęcherza. Można sięgnąć go palcem lub specjalnie stworzonymi do tego wibratorami, na przykład Rocks-Off Regala, która jest odrobinę dłuższa i odpowiednio zakrzywiona, by precyzyjnie trafiać w strefę A bez wysiłku. Miejsce to można intensywnie pieścić również podczas seksu, w zależności od pozycji, którą zdecydujemy się przyjąć.

Jak pieścić punkt A?

Nie trzeba specjalnych umiejętności, by pieścić punkt A. Jak to zatem zrobić? Najpierw prawidłowo zlokalizuj miejsce wzmożonej wrażliwości, czyli strefę A.

  • Wsuń palec na około 4-6 cm i znajdź swój punkt G. To szorstka, niewielka powierzchnia. Punkt, który Cię interesuje, znajduje się około 4 cm wyżej.
  • Punkt A możesz dotykać palcem, jednak Twoje dłonie mogą być za małe, a palce za krótkie, by było to możliwe. Wtedy z pomocą przychodzi partner.
  • Dłonie partnera mogą się szybko zmęczyć, dlatego w pewnym momencie warto sięgnąć po wibrator do punktu A, na przykład Rocks-Off Regala. Włącz wibracje, a gadżet sam będzie wiedział, co robić. Możesz też użyć większego wibratora do punktu G – on również poradzi sobie z tym zadaniem.
  • Punkt A można pieścić również w czasie seksu. Pozycja misjonarska z nogami uniesionymi wysoko za głową lub na pieska z odpowiednim wyeksponowaniem pochwy to pozycje idealne, by partner mógł stymulować A-Spot podczas wspólnej rozkoszy.

Twoim zadaniem jest wybranie, która z metod stymulacji punktu A odpowiada Ci najmocniej. Daj sobie czas i pamiętaj o odprężeniu, a efekt z pewnością Cię pozytywnie zaskoczy!

Orgazm punktu A – jak go osiągnąć?

Dużą zaletą punktu A, mówiąc kolokwialnie, jest fakt, że nie trzeba wielkiego wysiłku, by osiągnąć przyjemność. Może być tak, że wyjątkowo strefa A nie jest strefą Twojej przyjemności i orgazm pojawi się dopiero po pieszczotach łechtaczki, czy punktu G. Nawet wtedy jednak warto skupić się na chwilę na pieszczotach A-Spot, ponieważ w ten sposób nakłania się pochwę do naturalnej lubrykacji i przygotowuje pochwę do stosunku, co bardzo wpływa na komfort w czasie seksu.

Jednak kluczowy dla tego wpisu jest orgazm punktu A. Jak go zatem osiągnąć? Podobnie, jak orgazm punktu G, również ten jest kwestią poziomu zrelaksowania i świadomości własnego ciała. Chociaż stymulacja tego punktu jest bardzo przyjemna, często na orgazm punktu A potrzeba czasu. Wśród pań pojawiają się również takie, dla których pieszczoty punktu A są zbyt intensywne, gdyż ta strefa jest wyjątkowo wrażliwa. Im również trudniej będzie szczytować w ten sposób. Jednak dopasowanie natężenia pieszczot i stan relaksu na pewno pozwolą Ci osiągnąć spektakularny orgazm, który sprawi, że ochota na seks będzie Ci towarzyszyć bardzo często!

Punktu A, podobnie jak innych stref podatnych na pieszczoty, warto poszukać. Stymulacja okolicy drugiego punktu G może rozwiązać Twoje problemy z suchością pochwy, a także dostarczyć Ci przyjemności, o jakiej dotąd tylko marzyłaś. To także wskazówka dla panów, którzy chcą odpowiednio zadbać o relaks i rozkosz dla swoich ukochanych kobiet.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena