Bujna czupryna jest marzeniem wielu osób, zwłaszcza mężczyzn. Niestety, często muszą się oni zmagać z wypadaniem i przerzedzaniem włosów. W takim przypadku polecanym rozwiązaniem może być przeszczep włosów. Na czym dokładnie polega ten zabieg? Z czym się wiąże i kiedy można go przeprowadzić? Dowiedz się z naszego artykułu.

Data dodania: 2019-10-03

Wyświetleń: 2638

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Przeszczep włosów – co warto o nim wiedzieć?
  1. Czym jest przeszczep włosów?
  2. Kiedy wykonuje się przeszczepienie włosów?
  3. Przygotowania i przebieg zabiegu przeszczepu włosów

Czym jest przeszczep włosów?

Przeszczep włosów jest chirurgicznym zabiegiem, który aktualnie stanowi jedyną skuteczną, sprawdzoną i polecaną przez lekarzy metodę pozbycia się problemu przerzedzonych włosów. Jest przeprowadzany zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Zapewnia trwałe i naturalne efekty. Jest wykonywany w wyspecjalizowanych w tym zakresie klinikach, takich jak Medmix, przez doświadczonych i odpowiednio przeszkolonych lekarzy i zespół asystentów.

Kiedy wykonuje się przeszczepienie włosów?

Wspomniany zabieg wykonywany jest w wielu przypadkach. Przede wszystkim może być realizowany w sytuacji łysienia androgenowego u kobiet i mężczyzn, łysienia pourazowego oraz po leczeniu oparzeń na skórze głowy. Ponadto stosuje się go celem likwidacji ubytków w owłosieniu w okolicach brody, wąsów, rzęs i brwi, a także do przykrycia nieestetycznych blizn pooperacyjnych. Jest wykonywany też celem odtworzenia zarostu na brodzie.

Przygotowania i przebieg zabiegu przeszczepu włosów

Podczas wizyty kwalifikacyjnej lekarz przeprowadza rozmowę z pacjentem. W czasie spotkania lekarz ocenia stan owłosienia pacjenta i informuje go, ile graftów włosa może zostać u niego wszczepionych. Pacjent powinien również poinformować specjalistę o zażywanych lekarstwach i aktualnych chorobach.

Sam zabieg przeprowadzany jest przez lekarza w znieczuleniu miejscowym. Doktor pobiera mieszki włosowe z bocznej i tylnej części głowy. Są one pobierane pojedynczo przy pomocy tzw. mikropunchów. Kolejny etap to implantacja pobranych mieszków w miejscu przeznaczenia.

Po zabiegu następuje kilkunastodniowy proces gojenia się miejsc po zabiegu. Z tyłu głowy obszar, na który przeszczepiono włosy, goi się w ciągu 10-14 dni, z kolei obszar, z którego włosy pobrano – 7-10 dni. W tym czasie niewskazana jest praca fizyczna oraz ćwiczenia sportowe.

Należy przy tym mieć na uwadze, że niestety nie wszystkie osoby kwalifikują się do tego zabiegu. Przeciwwskazaniem do jego przeprowadzenia są zakaźne choroby owłosionej skóry głowy, nieuregulowane ciśnienie, łysienie plackowate czy zaawansowana cukrzyca.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena