Jeszcze do niedawna określanie miasto milionerów kojarzone było z Warszawą, Krakowem lub Poznaniem, jednak dzisiaj Nowy Sącz dołączył do grona miast z największą liczbą mieszkańców, których roczny dochód przekroczył milion złotych.

Data dodania: 2019-07-06

Wyświetleń: 562

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

"Zagłębie bogaczy"...

 Nowy Sącz obecnie zamieszkuje ponad 84 tys. mieszkańców, z których niespełna 200 osób uzyskało status milionera. Bardzo często można spotkać się z określeniem Nowego Sącza jako "zagłębia bogaczy", jak się okazuje nie bez powodu. To właśnie tutaj narodziły się takie marki jak Konspol, Fakro czy Lody Koral. Najbogatszym mieszkańcem Nowego Sącza jest Ryszard Florek współzałożyciel firmy Fakro działającej w branży budowlanej. Zaletą dużych przedsiębiorstw jest ciągłe wspieranie budżetu kraju oraz zmniejszenie stopy bezrobocia. Warto wspomnieć o tym, że w Nowym Sączu wynosi ona aktualnie poniżej 4 %, czyli jest jednym z najniższych w Polsce.

Przedsiębiorcy, który w tym roku ponownie odprowadzili do nowosądeckiego Urzędu Skarbowego największy podatek dochodowy to w większości właściciele firm zajmujących się branżą budowlaną, meblową, gastronomiczną itp.

Skromne miasto wielkich możliwości

Choć Nowy Sącz nazywany jest miastem milionerów to nadal pozostaje skromną i z pozoru zwyczajną miejscowością. Odwiedzający Nowy Sącz turyści z innych miast są zgodni w opinii, że nie wyróżnia on się przesadnym bogactwem. W dalszym ciągu przechadzając się niektórymi ulicami można odnieść wrażenia że czas się tutaj zatrzymał. Pomimo tego Nowy Sącz z roku na rok rozwija się coraz bardziej, dokładnie w ten sam sposób jak uczynili to jego najbogatsi mieszkańcy, którzy zaczynali praktycznie od zera. Inspiracją dla wielu młodych przedsiębiorców stała się historia braci tworzących markę Lody Koral powstałą w roku 1979, którzy zaczęli od rozwożenia lodowych smakołyków Fiatem 126p.

Jak widać aby zostać milionerem, potrzebny jest odpowiedni pomysł na biznes oraz duże pokłady silnej woli, która pomoże zrealizować zamierzone cele i pokonać przecviwności losu. Wielu mieszkańcom Nowego Sącza udało osiągnąć się sukces, choć droga na sam szczyt nie była wcale taka prosta, jak niektóym może się wydawać.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena