W dzisiejszym świecie zarówno prywatnym, a przede wszystkim w biznesie wygląd ma bardzo duże znaczenie. To jak się ubieramy przekazuje o nas wiele informacji. Osoba z którą się spotykamy może z naszej stylizacji odczytać jaki mam charakter, zaangażowanie czym się interesujemy, a nawet co chcemy przekazać poprzez nasz ubiór.

Data dodania: 2019-06-20

Wyświetleń: 635

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

OPIS, INFORMACJA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak kupić dopasowaną koszule na miarę bez wychodzenia z domu?

Obecnie koszule dopasowaną do ciała jak i o odpowiedniej kolorystyce możemy kupić poprzez wiele sklepów internetowych. Jest to niezwykle istotne dla osób które nie mają możliwości osobiście udać się do sklepu lub jest to zwyczajnie nie możliwe z względu na odległość. Innym ważnym aspektem jest cena. Wiele osób postrzega kupno koszuli na miarę jako bardzo kosztowny zakup. Wielu producentów koszul poprzez swoje możliwości może nam zaoferować uszytą dopasowaną koszule w niskiej cenie.

Jak mężczyzna dokonuje pomiaru swojej osoby?

Pomiar swojego ciała nie jest niczym skomplikowanym. Bez problemu możemy dokonać go sami za pomocą zwykłej miary krawieckiej zakupionej za 3zł w pasmanterii. Istotne jest aby podczas pomiaru nie być grubo ubranym jeśli nie chcemy tego robić bez górnej części naszego ubioru. Stoimy swobodnie nie nabieramy dużo powietrza w płuca ani nie wciągamy brzucha. Pamiętajmy że miara na całej długości musi przylegać do ciała. Wyjątkiem jest pomiar obwodu szyi gdzie pomiędzy miarę, a nasze ciało wkładamy dwa palce.

Co jest najważniejsze i niezbędne przy pomiarze mężczyzny?

Najważniejsze i niezbędne podczas pomiaru własnej osoby są cztery wymiary. Tak tylko tyle. A tak na prawdę nawet trzy pozwolą nam na uszycie koszuli dopasowanej. Pierwszy z nich zaczynając od góry ciała jest już wspominany wcześniej obwód naszej szyi. Mierzymy go w dolnej część tam gdzie występuje jabłko Adama. Pomiędzy miarę, a szyję wkładamy dwa palce tak by zachować miejsce na swobodne przełykanie. Kolejnym ważnym wymiarem jest obwód klatki piersiowej mierzymy go w najszerszym miejscu. Często wypada w okolicach sutków mężczyzny. Kolejnym pomiarem jest obwód brzucha tak jak w przypadku klatki piersiowej znowu jest dokonywany w jego najszerszym miejscu. Ostatni wymiar jaki jest niezbędny to nasz wzrost. Często go znamy i nie musimy się mierzyć. Z tych czterech wymiarów osoba szyjąca naszą koszule wyczyta jeszcze długość koszuli i rękawa, którą można określić na podstawie wzrostu. Pozostałe wymiary jakie można samemu wykonać na naszym ciele to obwód naszej ręki zarówno na przedramieniu jak i w bicepsie. Przy pomiarach ręka wisi wówczas swobodnie. Kolejnym pomiarem jest pomiar karczka. Dokonanie jego pomiaru odbywa się poprzez wyznaczenie na plecach punktów, w którym spotykają się poziome linie ramienia oraz ręki. Wynikiem pomiaru będzie odległość pomiędzy tymi dwoma punktami

Jakie detale możemy wybrać w naszej koszuli?

 Zaletą koszuli szytej na miarę jest możliwość wybrania wielu detali jak i kolorów naszej koszuli. Wraz z coraz bardziej zmieniającą się modą i odważniejszymi stylizacjami producenci koszul pozwalają nam na coraz większy wybór. Dziś nie tylko wybieramy czy koszula ma mieć kieszeń lub nie ale czy ma być na zewnątrz koszuli czy w środku. Czy ma być jedno kolorowa czy może jej górna plisa ma być w innym kolorze lub obszycie kieszeni wewnętrznej. Do wyboru jest też bardzo dużo rodzajów kołnierza. Tradycyjny włoski jest tym najbardziej popularnym. Są także takie jak kołnierz zapinany na guziki zarówno w tradycyjny sposób jak i od spodu gdzie guziczki nie są widoczne. Dużą popularność zyskuje ostatnio kołnierz w formie samej stójki. Koszula może mieć rękawy długie lub krótkie. Osoby mniej zdecydowane przy długich rękawach mogą się zdecydować na typ safari czyli rękaw który możemy podwinąć i zapiąć na paseczek umieszczony wewnątrz rękawa na mały guzik, który jest przyszyty do rękawa. Sam guzik często jest w kolorze koszuli tak by był mało widoczny. Inne detale to na przykład makiety. Są zarówno zwykłe tradycyjne zapinane na jeden lub dwa guziki służące do regulacji jak i eleganckie podwójnie wywijane na spinki.

 Jak widać zamówienie koszuli na miarę nie jest trudne i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Jedyne czego potrzebujemy to miara i trochę czasu.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena