Wielu przedsiębiorców styka się w problemem, który jest niemal nie do przeskoczenia. Jest to zbyt mała wydajność produkcji. Jak sobie z nią poradzić? Jest na to kilka sposobów.

Data dodania: 2019-06-27

Wyświetleń: 635

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Przyspieszenie pracy z dużym nakładem pieniędzy.

Najłatwiejszym sposobem na zwiększenie produktywności pracowników, a co za tym idzie zysków firmy, jest stworzenie motywującego, przejrzystego i dość hojnego systemu premiowania dobrze i szybko wykonanej pracy. To z pewnością pozwoli, przynajmniej krótkotrwale zwiększyć produktywność każdego z pracowników. Zależnie od branży, aby szybciej obsługiwać zamówienia, możesz potrzebować innych maszyn produkcyjnych. Nie ważne jednak, czy to branża budowlana, czy, dla przykładu, związana z żywnością - droższe maszyny pracują szybciej. W końcu opracowanie technologii, która pozwala na szybszą obróbkę, czy inne czynności kosztuje bardzo dużo. Właśnie ten koszt jest zawarty w cenie każdej nowoczesnej maszyny produkcyjnej. Jeżeli na hali nie brakuje miejsca, to inwestycja w nowoczesne maszyny jest czymś, co na pewno przyspieszy pracę. Jeśli jednak takiego miejsca brakuje, potrzebna będzie przeprowadzka lub sprzedaż starszych typów maszyn - pozwoli to nieco zaoszczędzić na zakupie.

Przyspieszenie produkcji przy małym budżecie

Dobrym sposobem na przyspieszenie produkcji jest również przeanalizowanie, jak wygląda przepływ informacji w firmie, a także z czego składa się proces produkcji. Bardzo możliwe, że analizując pracę w swojej firmie będziesz mógł zauważyć błędy np. w ułożeniu maszyn, czy stanowisk pracy. Jeżeli jednak nie możesz tego zauważyć, warto zapytać pracowników - oni z pewnością przekażą kilka cennych informacji na temat usprawnienia pracy. Po przeanalizowaniu, będzie trzeba na nowo rozlokować maszyny na hali, a także usprawnić działanie niektórych stanowisk. Będzie to jednak w końcu prowadziło do zysku, więc warto takie działania podjąć jak najszybciej. Jeżeli więc widzisz, że Twoja firma nie może sprostać wymaganiom dotyczącym terminów, zacznij analizę już teraz. Nawet drobna zmiana w procesie może go przyspieszyć nawet o kilka procent!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena