Budynki oparte na konstrukcji stalowej zaczynają wypierać tradycyjne budownictwo. Z powodzeniem zastępują żelbeton, mur i drewno. Coraz więcej inwestorów rozważa budowę hal stalowych, ale czy to na pewno dobry wybór? Przyjrzyjmy się temu dokładniej.

Data dodania: 2019-05-30

Wyświetleń: 959

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 2

WIEDZA

-2 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Konstrukcje stalowe - alternatywa dla tradycyjnego budownictwa

Tania i szybka inwestycja

Za inwestycją w konstrukcje stalowe przemawiają przede wszystkim dwie rzeczy: cena i czas budowy. To czynniki nadzwyczaj ważne w większości branż, a już na pewno dla wszystkich przedsiębiorców.

Fakty są jasne. Konstrukcje stalowe to obecnie najlepsza opcja w budownictwie pod względem tego, że zapewnia oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy. Oczywiście wszystko zależy też od projektu i finalnego wykonawstwa, ale w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami budynki stalowe są tanią i szybką inwestycją.

Podstawową, prostą konstrukcję ze stali wznosi się już w niecały miesiąc. To bardzo krótki okres czasu w budownictwie. Jest właściwie niezauważalny dla inwestora, któremu zależy na szybkim starcie w biznesie. Dla porównania - hale murowane buduje się miesiącami (z reguły są to 2-3 miesiące).

Krótszy czas budowy przekłada się natomiast na niższe koszty wykonawstwa, a to już znaczna różnica. W efekcie, chociaż sam materiał nie jest właściwie najtańszy, to koszt całej inwestycji w stalowy obiekt wynosi mniej od wydatku na tradycyjne budownictwo.

Warto jednak w tym momencie podkreślić wagę wyboru właściwych wykonawców. Największe oszczędności można wygenerować, korzystając z usług firmy, która działa kompleksowo. Obecnie na rynku prym wiedzie Commercecon. Pamiętaj, wybór złego wykonawcy wygeneruje jedynie dodatkowe koszta.

Nowe rozwiązania technologiczne

Tradycyjne budownictwo wiąże się z tym, że trzeba działać etapowo i precyzyjnie tworzyć kolejne warstwy konstrukcji. To nie tylko zajmuje wiele czasu, ale w dalszej perspektywie znacznie ogranicza możliwości użytkowania.

Tymczasem technologie stosowane w budowie konstrukcji stalowych są dość unikalne. Obiekty ze stali powstają bowiem w sposób modułowy. Oznacza to, że łączy się ze sobą wcześniej odpowiednio sprefabrykowane elementy. Gdyby budowę hal stalowych porównać do czegoś nam wszystkim bliższego, można by sięgnąć po klocki. Różnica polega jednak na tym, że moduły łączone w obiekcie stalowym są znacznie większe i bardziej skomplikowane.

Tak nowatorskie podejście do budownictwa sprawiło, że konstrukcje stalowe dają zupełnie nowe możliwości ich inwestorom.

Zalety obiektów ze stali

Warto zaznaczyć, że są to jedyne obiekty, które można wykorzystać ponownie w zupełnie innej branży. Wszystko to za sprawą wcześniej opisanej budowy. Moduły można nie tylko bezproblemowo połączyć z nowymi, rozbudowując halę, ale również je rozłożyć i… złożyć w zupełnie innym miejscu! Daje to unikalną możliwość sprzedaży budynku nowemu inwestorowi. Ponadto popyt jest duży - obiekty stalowe wykorzystywane są nie tylko w przemyśle, lecz również w logistyce, rolnictwie, handlu i rozrywce.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-2 Ocena