Aparat ortodontyczny nie jest już przeznaczony tylko dla dzieci. Możesz go wziąć pod uwagę, nawet jeśli dawno skończyłeś 18 lat. Masz do wyboru wiele opcji, aby cieszyć się pięknym uśmiechem.

Data dodania: 2019-05-20

Wyświetleń: 473

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak wybrać aparat ortodontyczny?

Zalety aparatu ortodontycznego

Przede wszystkim aparat ortodontyczny zapobiega chorobom dziąseł. Ułatwia dokładne czyszczenie zębów i przestrzeni między nimi. Dobry aparat ortodontyczny w Krakowie chroni też przed próchnicą. Pamiętajmy, że nieprawidłowe mycie zębów może doprowadzić do próchnicy. Ponadto bakterie gromadzą się w małych przestrzeniach międzyzębowych, powodując gromadzenie się kwasu. To nagromadzenie kwasu powoduje zużycie szkliwa, które jest barierą chroniącą zęby.

Aparat ortodontyczny ma też wiele innych zalet:

  • zapobiega ubytkom,
  • zapewnia łatwiejsze żucie i gryzienie,
  • chroni zęby przed złamaniem lub pękaniem,
  • zapobiega erozji kości,
  • zwiększa pewność siebie,
  • wyrównuje proporcje twarzy,
  • wyrównuje górną i dolną szczękę,
  • leczy zaburzenia mowy.

Metalowe aparaty ortodontyczne

Tradycyjne metalowe szelki cieszą się największą popularnością. Są pomocne w leczeniu różnorodnych problemów ortodontycznych u pacjentów w każdym wieku. Wszystkie aparaty składają się z systemu zamków i drutów. Zamki są specjalnie ukształtowanymi elementami, przymocowanymi do zębów. Pozostają na właściwym miejscu przez cały zabieg. Drut łukowy jest następnie wyginany w kształt prawidłowego zgryzu. Ortodonta przewleka go przez zamki. Gdy drut wraca do pierwotnego kształtu, wywiera stały, delikatny nacisk na zęby. Dzięki temu przesuwa je w odpowiednie miejsca.

Nowoczesne aparaty metalowe nie są już takie masywne i ciężkie. Zamki są mniejsze i gładsze, a druty są cieńsze. Dlatego nie powodują już takiego tarcia i dyskomfortu. Wyglądają też atrakcyjniej. Wywierają delikatną siłę w sposób ciągły, zamiast silnej tylko przez krótki czas. Dzięki temu zęby nie będą nas tak boleć, a efekty będą szybsze.

Młodsi pacjenci kochają takie aparaty, ponieważ mogą wybrać dowolny kolor drutów. W ten sposób mogą pokazać swoją osobowość. Jeśli nie wiemy, jaki aparat wybrać, wybierzmy się do profesjonalnej kliniki stomatologicznej, np. DentoCentrum. Zapewnia najwyższy poziom leczenia stomatologicznego.

Aparaty ceramiczne

Ceramiczne aparaty przezroczyste są przezroczyste. Działają tak samo jak tradycyjny metalowy aparat i używają takiego samego systemu zamków i drutów. Wywierają przez cały czas odpowiednią siłę. Pozwalają wyrównać zgryz. Jednak w przeciwieństwie do innych typów aparatów, są wykonane z materiału kompozytowego, który pasuje do zębów. Dlatego aparat ceramiczny jest mało widoczny. Są idealne dla nastolatków i osób dorosłych, które poszukują estetycznych opcji.

Invisalign-niewidoczny aparat na zęby

Są wyjątkową opcją prostowania zębów. Są praktycznie zauważalne-to z pewnością ich najważniejsza zaleta. Dzięki nim możemy z łatwością wszystko zjeść, nawet twarde owoce, orzechy i inne posiłki. Możemy nawet czasem zapomnieć, że je nosimy. Są niezwykle wygodne. Można w nich uprawiać sport. Zapewniają dodatkową ochronę na zęby i bezproblemową higienę. Nie obcierają i nie podrażniają jamy ustnej i dziąseł.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena