Ważne wyjście, przyjęcie czy też kolacja to doskonała okazja do tego, aby kupić dla siebie nową, piękną kreację. Kiedy jednak już mamy upragnioną sukienkę, w której świetnie się prezentujemy, często pojawia się problem z odpowiednim biustonoszem. Jak go dobrać we właściwy sposób? 

Data dodania: 2019-04-25

Wyświetleń: 663

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wybieramy bieliznę do sukienki

Jaki rodzaj biustonosza wybrać? Miękki czy usztywniany? 

Pierwszym i najbardziej oczywistym pytaniem jest to, czy ma to być biustonosz miękki czy usztywniany z fiszbinami oraz, czy ewentualnie ma to być biustonosz typu push-up. Tak naprawdę, wszystko zależy od kroju naszej sukienki oraz od tego, jaki mamy biust. W przypadku wielu gładkich i lejących się sukienek, biustonosz miękki nie będzie się dobrze prezentował, gdyż dodatkowo spłaszczy biust i może sprawić, że kreacja nie będzie dobrze leżeć. Tutaj najlepszy zdaje się być biustonosz usztywniany. Panie o małych piersiach, aby uwydatnić swój biust powinny wybierać taki, który posiada duże i pełne miseczki, które dodatkowo go optycznie powiększą. Aby unieść biust i odrobinę go powiększyć, można włożyć do środka dodatkowe wypełnienie lub też od razu wybrać biustonosz z wszytą wstawką push-up. Biustonosz usztywniany odpowiednio wymodeluje zarówno biust jak i naszą sylwetkę. Ten model jest też najczęściej wybierany przez panie do sukienek. W szczególnych przypadkach, kiedy nasza kreacja jest bardzo dopasowana, gorsetowa lub bogato zdobiona, może okazać się wystarczający biustonosz w wersji miękkiej. 

Jak dobrać biustonosz, aby nie był widoczny pod sukienką? 

Kolejną ważną kwestią jest takie dobranie biustonosza, aby nie odznaczał się pod sukienką. A ponieważ coraz częściej decydujemy się na sukienki mocno wycięte, tutaj sprawdza się "bardotka", która może nawet dobrze nosić się bez ramiączek. Posiada ona odpowiednio skrojone miseczki, a mocny pas pod biustem unosi piersi i bardzo ładnie je modeluje. Innym rodzajem biustonosza idealnego do wyciętych sukienek jest biustonosz samonośny, czyli biustonosz bez ramiączek, które nieestetycznie wystawałyby w miejscach, w których nie powinny. Ostatnią możliwością jest biustonosz wyposażony w ramiączka o przezroczystej strukturze. Jeśli nasza sukienka jest gładka, lejąca się lub też mocno dopasowana, starajmy się wybierać biustonosze bezszwowe, całkiem gładkie, bez koronek, dodatków czy dekoracyjnych przeszyć, które mogłyby przebijać przez materiał sukienki. Ostatnią jakże ważną rzeczą jest to, aby kolor biustonosza był dobrze dopasowany do sukienki i nie prześwitywał. Do jasnych sukienek wybierajmy więc biustonosze białe lub beżowe. W przypadku ciemnych sukienek możemy pozwolić sobie na czarną bieliznę. 

Oczywiście, uzupełnieniem dobrze dobranego biustonosza może być różnego rodzaju bielizna wyszczuplająca w postaci halki, pasa czy też majtek wyszczuplających, a może i nawet całego gorsetu. Najważniejsze, aby całość odpowiednio modelowała sylwetkę tak, aby po włożeniu sukienki mogła ona leżeć na ciele wprost idealnie. W tak dobranej bieliźnie będziemy się też lepiej czuć, mając świadomość, że wszystko jest tak, jak powinno być.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena