Dzieci uwielbiają się bawić, a urodziny to idealna okazja do tego, aby śmiać się do rozpuku. Nie trzeba wcale kupować najróżniejszych zabawek czy też organizować wymyślnych atrakcji na urodziny swojej pociechy, aby wszyscy dobrze się bawili.

Data dodania: 2019-01-13

Wyświetleń: 458

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

5 pomysłów na zabawy urodzinowe dla dzieci

 Urodzinowe przyjęcie dla swojego dziecka można jak najbardziej zorganizować w domowym zaciszu. Dziecko wcale nie potrzebuje jakiś skomplikowanych rzeczy do szczęścia. To co proste znacznie lepiej rozwija jego kreatywność i absorbuje je. Tak naprawdę to jest wiele sposobów na zorganizowanie urodzinowego przyjęcia, ale warto wziąć pod uwagę indywidualne preferencje swojej pociechy. 


Organizacja urodzinowego przyjęcia dla dziecka


Jeśli rodzic panuje zorganizować swojemu dziecku przyjęcie urodzinowe, to z całą pewnością nie może zapomnieć nie tylko o torcie i prezencie, ale także o ciekawych zabawach. Oczywiście zabawy powinny być dostosowane do wieku solenizanta i jego gości. Każde przyjęcie urodzinowe powinno być dobrze zaplanowane i to zawczasu. Po wybraniu daty, można przystąpić do przygotowania zaproszeń wspólnie z pociechą. Kolejną kwestią jest zamówienie tortu w cukierni lub upieczenie go razem z dzieckiem. Nie obejdzie się bez wizyty w sklepie spożywczym wraz z listą składników potrzebnych do przygotowania przystawek. Kolejną kwestia jest zakup dekoracji. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zorganizowanie przyjęcia tematycznego z jakimś głównym motywem – ulubiona postać z bajki, zwierzę czy superbohater. Na przyjęciu urodzinowym nie może zabraknąć kolorowych balonów i czapeczek. Jak najbardziej warto też zorganizować jakieś konkursy, najlepiej z nagrodami. 


Pomysły zabawy urodzinowe dla dzieci  


Jako, że dzieci uwielbiają malować, świetnym pomysłem na zabawę może być malowanie twarzy specjalnymi farbami. Dzięki temu każde dziecko będzie miało na swojej twarzy ciekawy rysunek, a samo jego tworzenie sprawi ogromną frajdę. Dzieci uwielbiają także różnego typu zagadki i kalambury, szczególnie jeśli zabawa odbywa się w większym gronie. W celu zachęcenia dzieci do zabawy, należy na początek przygotować kartki z łatwymi zagadkami i z czasem zwiększać poziom trudności. Do tworzenia zagadek warto posłużyć się ulubionymi postaciami z zwierzęcymi i tymi z bajek. Gra kalambury polega natomiast na pokazywaniu haseł do odgadnięcia przy pomocy gestów. Przykładowym hasłem może być tytuł bajki czy postaci z kreskówki. Ciekawą opcją może być także zabawa w zgadywanie smaków. Można ją wykorzystać jako konkurs. Dziecko, które odgadnie najwięcej smaków, otrzyma nagrodę. Wystarczy zawiązać dzieciom oczy i podawać im kawałki warzyw lub owoców do odgadnięcia. Prym na przyjęciach urodzinowych wiedze także zabawa w ciepło i zimno. Inna opcją jest zabaw w figury woskowe. Za każdym razem gdy muzyka uciśnie, dzieci muszą zastygnąć w bezruchu. Jeśli któraś figura się poruszy, odpada z gry. Można także odgadywać dźwięki różnych zwierząt czy też zagrać w parząca piłką. Przednią zabawą będzie również tworzenie przez dzieci autoportretów czy też ozdabianie balonów przy pomocy kolorowych mazaków.

Licencja: Creative Commons