Szczecin to jedno z najpiękniejszych miast województwa  zachodniopomorskiego. Oprócz pełnienia funkcji stolicy województwa, jest w sezonie turystycznym jest również punktem przesiadkowym w podróży do nadmorskich kurortów. 

Data dodania: 2018-12-31

Wyświetleń: 1343

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Szczecin - atrakcje, które warto zobaczyć

Planując zwiedzanie wybrzeża, warto jednak wziąć pod uwagę poznanie Szczecina z jego najlepszych stron – pięknych zabytków i innych atrakcji, które mogą dostarczyć rozrywki nie tylko dorosłym, ale i dzieciom. Co warto zobaczyć w Szczecinie?

Zabytkowy Szczecin

Pierwszy punkt zwiedzania powinien zająć Zamek Książąt Pomorskich, który jest prawdziwą wizytówką Szczecina. Ten wywodzący się ze średniowiecza budynek dziś przypomina bardziej renesansowe budowle, a to za sprawą licznych przebudów. Ponadto Zamek oferuje również wiele atrakcji takich jak wystawy i ekspozycje, imprezy muzyczne oraz wykłady.

Miłośnicy historii z pewnością zachwycą się ciekawymi eksponatami Muzeum Narodowego, które stanowi największą w Szczecinie placówkę muzealną. W oddziale zlokalizowanym przy Wałach Chrobrego można podziwiać eksponaty kolonialne oraz antyczne rzeźby, z kolei w Muzeum Tradycji Regionalnej przy ul. Staromłyńskiej odnajdą się miłośnicy etnografii i antropologii kulturowej. Nie sposób również nie zwiedzić Muzeum Sztuki Współczesnej oraz Muzeum Historii Szczecina, gdzie poznamy dzieje miasta. Natomiast na entuzjastów techniki i motoryzacji sporo atrakcji będzie czekać Muzeum Techniki i Komunikacji, które znajduje się poza centrum Szczecina.

Na zwiedzających czekać będą również inne atrakcje, jak gotycka bazylika św. Jakuba, Ratusz Staromiejski i Czerwony Ratusz, Brama Portowa i Królewska.

Podziemny Szczecin

Jeśli uwielbiamy poznawać mroczne zakamarki miast, w Szczecinie znajdziemy ich całkiem sporo. Otóż miasto 2 podziemne trasy: II Wojna Światowa, która prezentuje schrony oraz techniki ich budowania, a także Zimna Wojna, w której zobaczymy „życie” w podziemnych schronach w czasach zagrożenia bronią masowego rażenia.

 Rozrywkowy Szczecin

Oprócz zwiedzania miasta, warto również skorzystać z innych atrakcji, takich jak wycieczki rejsowe, odwiedzenie centrum rozrywki VR Planet, Filharmonii Szczecińskiej czy Opery na Zamku. Natomiast dzieci na pewno nie poczują się zawiedzione atrakcjami dedykowanymi właśnie najmłodszym, do których zaliczyć można wystawę edukacyjną Eureka, Planetarium czy Papugarnię.

Zwiedzamy okolice Szczecina

Będą w Szczecinie warto również wpisać w plan zwiedzania również znajdujące się w okolicy atrakcje. Godne polecenia są takie miejsca jak Wolin – Centrum Słowian i Wikingów, ogród dendrologiczny w Przelewicach czy Woliński Park Narodowy w Międzyzdrojach.

Jak poruszać się po Szczecinie

Szczecin posiada bogato rozbudowaną sieć komunikacyjną i do większości miejsc będziemy w stanie dotrzeć autobusem czy tramwajem. Jeśli jednak nasz plan zwiedzania jest rozbudowany, a czas na jego realizację ograniczony, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie samochodu na czas wycieczki, dzięki czemu dotrzemy do poszczególnych lokalizacji w sposób komfortowy i szybki. Warto zarezerwować pojazd przez internet, aby mieć pewność, że otrzymamy model samochodu spełniający nasze oczekiwania. W Szczecinie z pewnością funkcjonuje niejedna wypożyczalnia samochodów, która oferuje wynajem pojazdów online.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena