Auto w abonamencie? Dla niektórych może to zabrzmieć co najmniej dziwnie, jednak tak samo jak telefon można wziąć w abonament także samochód.

Data dodania: 2018-12-27

Wyświetleń: 445

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Auto w abonamencie - na czym to polega?

 Najłatwiej to sobie porównać właśnie do telefonu. Mając usługę abonamentową klient nie musi się martwić o pakiet rozmów, sms-ów i internetu - wszystko to zapewnia mu operator telekomunikacyjny. Tak samo jest w przypadku wzięcia auta w abonament. Klient nie musi się martwić o ubezpieczenie i serwisowanie, bo zrobi to za niego firma.

Zalety auta w abonament
Jedyne, o czym trzeba pamiętać to tankowanie i uzupełnianie płynu do spryskiwaczy
Mając auto wzięte w abonament i płacąc za niego miesięcznie określoną stawkę, nie trzeba martwić się o takie kwestie jak serwisowanie i ubezpieczenie, tym wszystkim zajmie się firma, która udziela abonamentu.

Ceny aut są bardzo wysokie, więc warto płacić mniej
Na zakup nowego czy nawet używanego samochodu nie każdy może sobie pozwolić. Z kolei wzięcie kredytu na zakup pojazdu nie każdemu odpowiada ze względu na konieczność posiadania wieloletniego zobowiązania. Samochód w abonamencie to natomiast stosunkowo niska comiesięczna rata za użytkowanie pojazdu, do której możemy zobowiązać się na 3-4 lata, a po tym okresie zrezygnować z usługi, wykupić auto lub wymienić je na nowe przedłużając tym samym umowę abonencką.


Koszty wynajmu auta
Samochód w ofercie abonamentowej można już dostać w cenie kilkuset złotych miesięcznie, w zależności od wybranego modelu, zdeklarowanego limitu kilometrów, wysokości wpłaty własnej czy innych dodatkowych opcji . Obecnie oferta abonamentowa oferowana jest przede wszystkim przedsiębiorcom, choć można już spotkać oferty dedykowane osobom prywatnym.


Długość abonamentu
Czas trwania umowy abonamentowej może wynosić od roku do 5 lat. Oczywiście im dłużej będzie auto użytkowane, tym rata będzie proporcjonalnie niższa.


Podsumowując, wzięcie auta w abonament jest już codziennością i pozwala cieszyć się nowym autem w przystępnej cenie. Warto również podkreślić, że wiele wypożyczalni samochodów obecnie ma w ofercie wynajem długoterminowy, który pozwala na użytkowanie wybranego pojazdu przez wiele miesięcy, co jest korzystną opcją dla osób prywatnych, które w danej lokalizacji nie mają możliwości skorzystania z oferty abonamentowej. 

Jeśli natomiast korzystamy z pojazdu sporadycznie, a zakup nowego samochodu nie wchodzi w grę, wato rozważyć możliwość wynajmu auta na dni czy tygodnie – wtedy tylko, kiedy faktycznie potrzebujemy z niego korzystać. W każdym większym mieście znajduje się wypożyczalnia samochodów, w której znajdziemy ofertę odpowiadającą naszym potrzebom

Abonament czy wynajem to obecnie opcje, które pozwalają na lepsze dopasowanie oferty do sposobu użytkowania przez nas pojazdu, co jednocześnie pozwala na bardziej efektywne wydatkowanie pieniędzy na samochód.

Licencja: Creative Commons