Panele LED to ciekawy typ oświetlenia. Ich wielką zaletą jest to, że potrafią oświetlać dużą powierzchnię w pomieszczeniach, a jednocześnie mają niewielka grubość.

Data dodania: 2018-08-23

Wyświetleń: 442

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena
Pobierz artykul

Licencja: Creative Commons

 
Jeżeli oświetlenie to tylko LED.
 
 
panele LED 40 W
 
Oświetlenie przy użyciu tak zwanych diod elektroluminescencyjnych (LED) jest bardzo wydajne. W internecie można znaleźć wiele różnych wyliczeń, z których jednoznacznie wynika, że ten typ oświetlenia jest najbardziej wydajny. Sami zresztą obserwujemy w otaczającym nas świecie, że coraz częściej żarówki LED oświetlają nasze domy a c ulice. Takie urządzenia to doskonałe źródła światła.
 
 
 
 
 
Jakie panele?
 
 
Najbardziej popularne i szeroko dostępne są panele LED 40 W. Lampy takie przeważnie mają wymiar 600 X 600 mm. Również innymi bardzo popularnymi panelami są okrągłe panele LED 18 W. Tego typu oświetlenie jest nieco grubsze, ale również znajduje szerokie zastosowanie w oświetlaniu pomieszczeń.
 
Gdzie najczęściej możemy montować panele?
 
panele LED 40 W
 
 
  • Po pierwsze, jeżeli weźmiemy pod uwagę panele LED, o kwadratowym kształcę. Można je montować w biurach. Najlepsze to takie o wymiarach 600 mm x 600 mm, gdyż mogą one zastąpić lampy o takich samych wymiarach, które jako źródło światła mają świetlówki T8.

 

 
  • Po drugie, wyżej wymienione panele, można stosować do oświetlania pomieszczeń mieszkalnych. Oczywiście nikt nie buduje sobie sufitu podwieszanego, jaki jest w biurze. Jeżeli chcemy zamontować lampę, należy dokupić aluminiową skrzynię, którą bezpośrednio montujemy do sufitu. Po dokonaniu tej czynności możemy zamontować lampę.
 
 
  • Po trzecie okrągłe panele LED 18 W idealnie nadają się do oświetlania korytarzy i innych pomieszczeń socjalnych w biurach. Jest to bardzo proste rozwiązanie, zwłaszcza gdy posiadamy sufity podwieszane. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zaoszczędzić sporą kwotę.
 
 
  • Po czwarte, okrągłe panele LED 18 W, można również montować w budynkach mieszkalnych. Znakomicie nadają się do oświetlania korytarzy. Ciekawym pomysłem jest montaż ich w garderobach. Oczywiste jest również to, że większość osób, nie posiada sufitów podwieszanych w domach. Warto więc wybrać takie okrągłe panele, które można montować bezpośrednio na sufitach.
 

 

 

 
 
 
 
Nie ważne co masz, ważne, że oszczędzasz.
 
 
Tak naprawdę nie ma znaczenia, jakie posiadasz oświetlenie LED. Ważne jest, że jest to właśnie oświetlenie LED. Możesz zaoszczędzić naprawdę spore kwoty. Zastanów się, czy stać cię na to, aby nie używać takiego oświetlenia. Na rynku znajdziesz wielu producentów tych urządzeń i wiele różnych modeli. Wystarczy wybrać, korzystać i oszczędzać.
 
 

 

 

Licencja: Creative Commons