Kiedy niezbędne jest wynajęcie kwater dla pracowników? Oczywiście we wszystkich sytuacjach, w których zatrudniamy osoby zameldowane i mieszkające na stałe w jednej miejscowości do pracy w miejscowości oddalonej od niej o kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów.

Data dodania: 2018-08-22

Wyświetleń: 448

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Na co zwrócić uwagę wybierając pokoje dla pracowników?

Zapewnienie odpowiednich warunków dla pracowników jest wówczas koniecznością. Lecz jak wybrać pokoje pracownicze? Na co zwrócić uwagę?

Odległość od miejsca pracy

Odległość od miejsca wykonywanej pracy to najważniejszy wyznacznik dobrych kwater pracowniczych. Im bliżej, tym lepiej. Lokalizacja obiektu blisko miejsca pracy ogranicza również koszty związane z transportem i sprawia, że pracownicy mają więcej czasu dla siebie - nie tracą go na dojazdy.

Bezprzewodowy internet

Internet i telewizja to podstawa w kwaterach pracowniczych. Zapewnia większy komfort i umożliwia kontakt z rodziną. Dlatego przed podpisaniem umowy z właścicielem nieruchomości warto określić, jaki internet będzie dostępny i czy telewizja ma więcej niż 3 programy. W zależności od długości zlecenie - będziemy spędzali w tym mieszkaniu od kilku miesięcy do nawet roku. Warto zadbać o to, by czas spędzany po pracy był jak najbardziej przyjemny.

Wyposażenie

W kwaterach pracowniczych pewne elementy powinny być jednakowe, jak w domu. Zatem kuchnia powinna być wyposażona we wszystkie sprzęty: lodówkę, talerze, sztućce, ale warto dopytać też o szczegóły - czy na wyposażeniu jest np. express do kawy? Niezbędna pracownikom jest także pralka oraz miejsce do suszenia mokrych rzeczy, a także przybory do sprzątania, np. odkurzacz. Wygodne materace na łóżkach także dla wielu osób mają znaczenie.


 

Ilość łazienek

Nic tak nie denerwuje jak kolejki do łazienki, a w przypadku kwater pracowniczych jest to denerwujące do potęgi. Ilość łazienek w budynku to jedna z pierwszych rzeczy, o które należy spytać rezerwując kwaterę pracowniczą. Równie istotne jest wyposażenie - czy w łazience można swobodnie ustawić rzeczy, powiesić ręcznik?

Gdzie szukać?

Kwater pracowniczych najlepiej szukać w internecie i z dużym wyprzedzeniem czasowym. Najlepsze hotele pracownicze są rezerwowane nawet na rok do przodu. Warto zapoznać się także z opiniami, by wybrać najlepsze pokoje dla pracowników. Najtrudniej znaleźć "w ostatniej chwili" noclegów pracowniczych w dużych miastach. Wynika to z ilości prac budowlanych, które są prowadzone na ich terenie.

Licencja: Copyright - zastrzeżona