0 głosów
Pobierz artykul
0 głosów dodatnich
0 głosów ujemnych
570 razy czytane
1 przedrukowany
Creative Commons Licencja

Tajemna moc księżyca znana jest od dawna. Nawet osoby, które sceptycznie odnoszą, się do oddziaływania księżyca na psychikę ludzką w głębi podświadomości czują, że nie jest on dla nas obojętny. Dowody wskazujące oddziaływanie księżyca na ludzkie zachowanie zdają się potwierdzać tę teorię. 

Img

Wiele osób sądzi, że księżyc nie wpływa na nic innego poza przypływami i odpływami wód. Jednak wiele znanych nam faktów wskazuje, że księżyc ma duży wpływ na nasze nastroje, czyny i życie. Nieprzypadkowo podczas pełni księżyca wzrasta liczba samobójstw i dochodzi do większej liczby śmiertelnych aktów przemocy. Księżyc wpływa, na ludzi w znacznie większym stopniu niż się to powszechnie sądzi, Wiele z tych osób jednak nie łączy tych zachowań ze zmieniającymi się fazami księżyca.

Księżyc i jego wpływ na ludzką psychikę

Zmieniające się fazy księżyca silnie działają, na naszą psychikę „współpracując”, z nim możemy skutecznie korzystać z jego „mocy”. Księżyc może być dla ludzi prawdziwym wsparciem, wystarczy, tylko konstruktywnie wykorzystać energię oszczędzając, sobie tym samym frustracji przy próbach osiągnięcia niemożliwego – niemożliwego w niesprzyjającym ku temu czasie. Kierując, się kilkoma prostymi wskazówkami możemy, zaoszczędzić energię i uzyskać jak najlepsze efekty. Jednak, aby to osiągnąć, należy zaznajomić się z fazami księżyca i zacząć korzystać z nieustającego przepływu energii, która sprawi, że nasze działania będą pełne mocy.

Księżyc naturalny satelita

Księżyc jest naturalnym satelitą ziemi i piątym, co do rozmiaru księżycem w Układzie Słonecznym. Przez cały czas z ziemi widoczna jest tylko jedna strona księżyca, dzieje się tak, ponieważ księżyc znajduje się w synchronicznej rotacji (obrót synchroniczny). Fazy księżyca wynikają, ze zmiany jego położenia względem Słońca i Ziemi w wyniku czego widzimy, różną część półkuli Księżyca oświetlanej przez Słońce.

Fazy księżyca

Zmieniające się fazy księżyca wykorzystywane były przez różnych twórców, jako inspiracja. Księżyc jest tematem wielu dzieł sztuki i literatury oraz częstym motywem w malarstwie i muzyce. Księżyc jest też uważany za symbol ludzkiej natury oraz ma duży wpływ na wegetację roślin. Prace w ogrodzie powinny być wykonywane w zależności od fazy, w jakiej znajduje się nasz satelita np. gdy księżyca ubywa, jest to najlepszy czas na sadzenie, przesadzanie i cięcie drzew. Niezwykły wpływ księżyca na wegetacje roślin jest potwierdzeniem, że księżyc nie jest obojętny i dla ludzi.

Księżyc ma wpływ na wszystkich. Szacuje się, że około jedna trzecia ludności ma, pełnię Księżyca wpisaną w swój astrologiczny horoskop. Osoby te są wyjątkowo wrażliwe i emocjonalne. Zmieniające się fazy księżyca oddziałują też na ludzi z problemami psychicznymi. Osoby niestabilne emocjonalnie odczuwają znaczne pogorszenie swojego stanu w czasie kiedy księżyc jest w nowiu. Nów to drugi czas w całym cyklu księżycowym, w którym można zaobserwować dziwne zachowania ludzi i zwierząt. Pierwszym i najbardziej oddziałującym jest pełnia. Pełnia księżyca to czas, w którym zostaje popełnione najwięcej morderstw, gwałtów i napadów z bronią w ręku. W czasie pełni dochodzi też do największej liczby samobójstw i agresywnych zachowań wobec najbliższych członków rodziny.

Cykle księżycowe i ich pozytywny wpływ

Zmieniające się fazy księżyca mają też pozytywny wpływ i mogą okazać się pomocne podczas nauki, pracy, wykonywania zabiegów medycznych itp. Rybacy z Nowej Szkocji od lat przeprowadzają połów śledzi w najlepszym dla nich okresie – okres ten wypada właśnie w pełni księżyca. Księżyc silnie działa na gospodarkę hormonalną kobiet – jego cykl zbliżony jest do cyklu menstruacyjnego kobiety. W czasie pełni rodzi się też najwięcej dzieci. Pełnia to także dobry czas na różnego rodzaju zabiegi fryzjerskie np. farbowanie włosów.

Księżyc malejący (księżyc w III kwadrze) to doskonały czas na różnego rodzaju zabiegi chirurgiczne, inwazyjne zabiegi kosmetyczne itp. Jest to też dobry czas na walkę z dodatkowymi kilogramami, intensywne ćwiczenia oraz walkę z trapiącymi nas nałogami. Mamy wtedy lepszą odporność i lepiej znosimy różne niedogodności w tym brak substancji uzależniających m.in. nikotyny i alkoholu.

Niezależnie czy chcemy i wierzymy w działanie księżyca na ludzką psychikę, czy też jesteśmy sceptycznie do tego nastawieni – żyjemy według rytmów Księżyca. Świadomie lub nie poddajemy się jego wpływowi. Robimy to zarówno my ludzie, jak i cała otaczająca nas przyroda.

Licencja: Creative Commons